українська російська англійська
Мінекономрозвитку посилює співпрацю з експортерами східного регіону України
22.11.2017 | 14:01
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

21 листопада у Запоріжжі під головуванням заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської відбулося виїзне засідання Ради з просування експорту. Крім того, відбувся Освітній семінар для експортерів, організований Офісом з просування експорту.

"Східні регіони України найбільше постраждали від торговельної агресії Російської Федерації. Виходячи з цього, нам важливо спільно працювати над тим, аби підприємства регіону активно переорієнтовувались на інші ринки, оскільки сильний експорт – це запорука економічного зростання всієї країни", - зазначила Торговий представник України Наталія Микольська під час діалогу з експортерами у Запоріжжі.

На засіданні Ради було обговорено проблеми з поверненням ПДВ, процедуру отримання дозволів, тарифне та нетарифне регулювання, захист внутрішнього ринку від зростаючого імпорту, існуючі інструменти для виходу на зовнішні ринки, можливості диверсифікації експорту товарів, що виробляються у Запорізькій області.

В рамках відрядження до Запоріжжя, Наталія Микольська з колегами відвідала важливі для області експортоорієнтовані підприємства.

Перше з них – Запорізький завод феросплавів є один із найбільших виробників та експортерів феросплавів у Європі, до 90% кінцевого продукту якого складає вітчизняна сировина. Виробництво є безвідходним, а металургійні шлаки після переробки використовують для ремонту доріг Запоріжжя. Підприємство експортує продукцію в основному до ЄС, РФ і Туреччини.

Для оптимізації виробництва на заводі впроваджуються новітні технології для зменшення собівартості виробництва та енергоефективності. Так, газ, який утворюється в процесі виробництва використовують для опалення підприємства за допомогою установки, яку розробили і виготовили інженери підприємства.

Другий об’єкт – ДП “Івченко-Прогрес” - підприємство сектору аерокосмічної та авіаційної промисловості та сектору машинобудування, що є пріоритетними в Експортній стратегії України. Завдяки таким виробничим комплексам, Україна є однією із шести країн у світі, що можуть виробляти повний цикл літаків і гелікоптерів, включаючи двигуни.

ДП займається науково-проектною роботою, виготовляє, надає технічний супровід під час експлуатації авіадвигунів, продукції машинобудування, спеціальної техніки. Проектування авіадвигунів відбувається із використанням інноваційного програмного забезпечення, а також 3D-принтерів для вироблення комплектуючих деталей. На підприємстві працює понад 2850 осіб, з них 500 – авіаконструктори. Продукція підприємства постачається не лише на внутрішній ринок, але й експортуються до Чехії, Китаю, Туреччини.

Експорт товарів із Запорізької області за 9 місяців 2017 року склав $ 2,1 млрд, що на 27,7% більше у порівнянні з 9 місяцями 2016 року.

 

 

версія для друку