українська російська англійська
Володимир Кістіон: Концепція розвитку українського газовидобування має виконуватися бездоганно
23.11.2017 | 17:11
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Зважаючи на зовнішні виклики та наші внутрішні завдання, План імплементації Концепції розвитку газовидобувної галузі України, затверджений Урядом у грудні минулого року, має виконуватися бездоганно.

Про це в ході наради щодо виконання Концепції розвитку газовидобувної галузі України, що відбулася сьогодні на Полтавщині під головуванням Прем’єр-міністра України, сказав Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, незабаром на розгляд Уряду будуть винесені проекти рішень, які дозволять підсилити реалізацію заходів, передбачених Концепцією розвитку газовидобування.

Мова йде про новий Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами (Постанова КМУ №615), про Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування (Постанова КМУ №594), Положення про порядок розпорядження геологічною інформацією (Постанова КМУ №423) та Методика визначення вартості запасів і ресурсів корисних копалин (Постанова КМУ №1117).

«Перед нами стоїть непросте, але реальне завдання – зробити Україну енергетично незалежною й розпочати експорт українського газу в Європу. Природні можливості у нас величезні, варто лише підсилити виконавчу дисципліну у міністерствах», - зауважив В.Кістіон.

Володимир Кістіон також запропонував звернутися до парламентарів невідкладно підтримати три законопроекти, імплементація яких дозволить Україні швидше стати енергонезалежною й перетворитися з імпортера в експортера газу.

Мова йде про законопроекти №3096-д (дерегуляція в сфері видобування нафти і газу), №5459 (12% ставка рентної плати для суб’єктів господарювання, що експлуатують нові свердловини), №3027 (2% ставка рентної плати для нафти та конденсату і 1,25% для ставки рентної плати для природного газу – це стосується Угод про розподіл продукції).

 

версія для друку