українська російська англійська
Геннадій Зубко: Ми повинні забезпечити лікарів в сільській місцевості мотиваційним пакетом
24.11.2017 | 13:50
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Надважливе питання в реанімації сільської медицини – кадрове забезпечення. Формування первинної мережі можливе лише із гарантованим забезпеченням її медичним персоналом. Наразі маємо катастрофічну ситуацію зі старінням кадрового складу сільських медиків.

Про це ідеться у статті Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.

На його думку, вирішувати проблему треба на різних рівнях, долучивши до цього МОЗ і МОН. «Треба оновлювати навчальні програми для майбутніх лікарів та медпрацівників – від шкільної парти і до університетської лави і післядипломної освіти. Серед ініціатив  - профорієнтаційна робота з майбутніми випускниками шкіл. Йдеться про створення профільних підготовчих відділень для жителів сільської місцевості у немедичних закладах вищої освіти, започаткування профільних класів у сільських школах. Буде передбачено право першочергового зарахування до медичних вишів абітурієнтів, які уклали угоду про відпрацювання не менше 3 років у сільських громадах. Можна розглядати також варіант підвищення стипендіального забезпечення для таких студентів, можливо частково за рахунок громад, де вони потім працюватимуть», - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, передбачається мотиваційний пакет медичного персоналу. «Законодавча ініціатива пропонує забезпечити сільського лікаря не лише місцем роботи у сучасній амбулаторії, а й гідною зарплатнею та житлом. Насамперед ідеться про лікарів первинної ланки, їх необхідно забезпечити мотиваційним пакетом», - зазначив урядовець.

Він назвав важливим аспектом вирішення кадрового питання – надання медику житла. «Типовий проект сільської амбулаторії передбачає, окрім медичних приміщень, ще й комфортне службове житло лікаря. Забезпечити лікаря житлом спроможні і органи місцевого самоврядування», - підкреслив він. 

На думку Геннадія Зубка, сільському лікарю доведеться брати відповідальність за декілька сіл. «Питання мобільності може бути вирішене за умови забезпечення його автотранспортом. Наразі тільки 17% сільських ФАПів і амбулаторій забезпечені транспортом. Держава інвестуватиме, і вже інвестує, у будівництво та реконструкцію доріг, що з’єднують сільські амбулаторії із районними та обласними лікарнями. Кошти на розбудову транспортної інфраструктури маємо вже сьогодні. Це – ресурс держбюджету і місцевих бюджетів, гроші від «митного експерименту», ДФРР, субвенції на розбудову інфраструктури ОТГ, а з 2018 року – ще й Дорожнього фонду», - наголосив Геннадій Зубко.

 

версія для друку