українська російська англійська
Геннадій Зубко: Забезпечення сільської медицини швидкісним інтернетом є стимулом для комплексного розвитку територій
24.11.2017 | 14:22
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сільська медицина – то не тільки приміщення і лікар, але й сучасне обладнання та ліки. Сільська амбулаторія повинна бути забезпечена  портативними кардіографами, тонометрами, пульсоксиметрами, лабораторним обладнанням для експрес-аналізу, із можливістю передати дані через інтернет-зв’язок, апаратами Ротта, небулайзерами, переліком фармацевтичних препаратів та препаратів за програмою «Доступні ліки».

Про це ідеться у статті Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка на інтернет-ресурсі «Цензор.нет».

На його думку, важливий напрямок – впровадження телеметричної медицини. «За її допомогою лікар сільської амбулаторії зможе в режимі on-line отримати консультацію в медичному закладі вторинного та третинного рівня, передати аналізи та результати досліджень пацієнта. Наступні кроки – використання сучасних он-лайн сервісів із підвищення кваліфікації, підключення до системи e-Health, запровадження електронних карток пацієнтів. Зауважу, що не йдеться про лікування «по інтернету». Мова іде про консультативну підтримку персоналу ФАП лікарями вищого рівня», - зазначив Геннадій Зубко.

На його думку, забезпечення сільської медицини швидкісним інтернетом є стимулом для комплексного розвитку територій. «Це – додаткові можливості для дошкільних навчальних закладів, шкіл, будинків культури впроваджувати онлайн-навчання, організовувати тренінги і курси, зокрема з навчання іноземної мови», - зауважив урядовець.

 

версія для друку