українська російська англійська
Збільшення власного видобутку природного газу є дієвим інструментом зменшення залежності держави від імпорту газу та зміцнення енергетичної безпеки
24.11.2017 | 16:00
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Про це сказала перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Галина Карп під час наради щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України, яка пройшла 23 листопада в Полтаві.

Галина Карп наголосила, що для досягнення поставленої мети, розпорядженням КМУ від 28.12.2016р. №1079-р затверджено Концепцію розвитку газовидобувної галузі на період до 2020 року, яка визначає пріоритетні завдання і найбільш економічно виправдані методи та шляхи збільшення обсягів видобутку природного газу.

«Реалізація Концепції дозволить державним та приватним підприємствам збільшити видобуток до 27,6 млрд куб м у 2020 році, з яких ПАТ «Укргазвидобування» - 20,1 млрд куб м, та інші – 7,4 млрд куб м», - зазначила вона і додала, що найголовніша задача сьогодні – виграти конкуренцію за інвестора.

Найперше для цього потрібно впровадити кращі світові практики в регулюванні видобутку та бути прозорими  та зрозумілими: «Ми підтримуємо фіскальні ініціативи, направлені на стимулювання розвитку галузі, зокрема мотивацію буріння нових газових та нафтових свердловин».

За підсумками наради сторони домовилися продовжити спільну роботу в частині опрацювання рішень з лібералізації умов роботи у газовидобуванні - задля збільшення видобутку, а також розвитку суміжних галузей – передусім, добування нафти.

Довідково

Концепція розвитку газовидобувної промисловості України передбачає щорічне нарощування видобутку власного газу з можливістю в середньостроковій перспективі вийти на експорт палива.

За даними науковців, Україна має 276 млрд м³  підтверджених запасів газу (140 родовищ). Загальний потенціал родовищ – втричі більший - 923 млрд м³. Протягом останніх десятиліть Україна лише знижувала обсяг видобутку власного газу, в тому числі через низку політичних рішень. Позитивна динаміка видобутку газу була зафіксована у 2016 році. Загальний обсяг видобутку минулого року становив 14,6 млрд кубометрів.

 

версія для друку