українська російська англійська
Володимир Гройсман: Україна вдячна Грузії за програми реабілітації для українських військових
27.11.2017 | 12:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

 Україна вдячна Уряду Грузії і, зокрема, Міністерству оборони Грузії та працівникам грузинських закладів охорони здоров’я за програми реабілітації для українських військових. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідання Військового реабілітаційного центру ім. Національного Героя Грузії М.Макашвілі Департаменту підтримки поранених військовослужбовців Міністерства оборони Грузії. Починаючи з 2015 року цей заклад регулярно приймає службовців Збройних сил України на оздоровлення та курси реабілітації.

«Я вдячний за ту неоціненну допомогу та любов, яку персонал Центру віддає пораненим українським військовослужбовцям, - сказав Володимир Гройсман. – Доля поставила перед нашими народами великі виклики. І тільки мужність героїв дозволяє робити світ краще і зупиняти тих, хто сіє зло. Спільними зусиллями можна поновити мир і змусити агресора змінити плани». 

Глава Уряду підкреслив, що Україна завжди буде підтримувати Грузію в питаннях територіальної цілісності і впевнений, що таку ж саму підтримку відчуватиме і зі сторони Грузії. 

В рамках візиту і в контексті вшанування подвигу військових, які загинули або постраждали в боях за цілісність своєї держави, Глава Уряду відвідав Меморіал грузинським воїнам, загиблим в Абхазії та в Цхінвальському регіоні в боротьбі за територіальну цілісність Грузії. Володимир Гройсман поклав вінок до меморіалу і  віддав данину пам’яті загиблим.   

Довідково

Центр реабілітації працює з 2014 року. Центр не надає безпосередньо лікувальних послуг, натомість його ключовими завданнями визначені надання кваліфікованої  підтримки пораненим та потерпілим військовослужбовцям, які брали участь у бойових діях, війні за територіальну цілісність Грузії та в інших міжнародних операціях та місіях з підтримання миру та стабільності, а також членам їх сімей. Курс реабілітації включає в себе фізичну та психологічну реабілітацію. В основному приймаються пацієнти з діагнозом: контузія; легкі або тяжкі залічені поранення і травми; посттравматичний синдром; психоемоційний синдром. Курс психологічної реабілітації проводиться як з пораненими та потерпілими військовослужбовцями, так і з членами їх сімей. Також проводиться психологічна перевірка дітей та консультація батьків щодо поведінки з дітьми. 

З 2015 року курси реабілітації в Центрі пройшли 130 українських військових. Наразі, відповідно до Меморандуму та Плану двостороннього співробітництва між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Грузії на 2017 рік, в Центрі перебувають 15 військовослужбовців Збройних Сил України.

 

ФОТО:

Володимир Гройсман поклав вінок до меморіалу героїв, загиблих у боротьбі за територіальну цілісність Грузії

версія для друку