українська російська англійська
Україна і Грузія єдині в питаннях захисту територіальної цілісності та засудженні агресії, - зустріч Глави Уряду з Президентом Грузії
27.11.2017 | 14:38
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна і Грузія єдині в питаннях захисту територіальної цілісності обох держав, засудження будь-якого прояву агресії та незаконної анексії територій, передусім Криму. Таку позицію озвучили Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі. Зустріч відбулася у Тбілісі в рамках офіційного візиту Володимира Гройсмана до Грузії.   

«Хотів би подякувати керівництву Грузії за незмінну позицію та підтримку України. Ми із задоволенням відзначаємо інтенсифікацію політичного діалогу між нашими державами, - сказав Володимир Гройсман. – Хочу підкреслити, що Україна так само послідовно підтримує територіальну цілісність та суверенітет Грузії. Ми зацікавлені у стабільній ситуації у Вашій державі та збереженні проєвропейського курсу».  

У свою чергу Президент Грузії підкреслив: "Ми продовжуємо наш діалог і поглиблюємо відносини між країнами".

Сторони відзначили, що нинішній – ювілейний рік встановлення дипломатичних відносин між Києвом та Тбілісі – відзначився посиленням конструктивних та результативних перемовин, а  відносини двох держав носять стратегічний характер по всіх напрямках.

У цьому контексті, зазначив Глава Уряду України, окрему увагу привертає взаємодія двох країн в питаннях вирішення ситуації на Донбасі, передусім посилення місії ОБСЄ в регіоні та просування дипломатичних рішень щодо запровадження миротворчої місії на Донбасі на майданчику Організації Об’єднаних націй та міждержавних об’єднань, перш за все ГУАМ, де головує Грузія.   

Не менш важливою є співпраця в рамках зближення з НАТО та Євросоюзом, а також розвиток двосторонніх торгових відносин. Як підкреслив Володимир Гройсман, наші держави здатні подвоїти річний показник товарообігу і довести його до 1 млрд дол.

 

Довідково

Відносини України та Грузії носять характер стратегічного партнерства. Товарообіг між державами за підсумками 2016 року становить  456 млн дол, проте цей показник може бути збільшений вдвічі – до 1 млрд дол. Україна вітає сприяння Уряду Грузії залученню українських компаній до реалізації інфраструктурних проектів у Грузії, і готова поглибити співпрацю у сфері розвитку транзитного потенціалу двох держав, передусім в рамках проекту «Новий Шовковий шлях».  

Окремий пункт порядку денного співробітництва Києва та Тбілісі – продовження політики підтримки суверенітету і територіальної цілісності на двосторонньому рівні і на майданчиках міжнародних організацій, а також зближення з ЄС і НАТО.

 

 

 

версія для друку