українська російська англійська
Сергій Петухов: Юстиція захищає права громадян на Донбасі
28.11.2017 | 14:37
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Міністерство юстиції робить усе можливе для забезпечення прав громадян на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Про це на Форумі з громадської безпеки та соціальної згуртованості в Донецькій та Луганській областях сказав заступник Міністра юстиції Сергій Петухов.

«Є конкретні речі, яким чином юстиція долучається до розбудови миру на сході України. Ми багато робимо, але нас не так часто згадують у контексті саме розбудови миру на Донбасі», - наголосив він.

Заступник Міністра зауважив: юстиція відповідає за видачу документів про державну реєстрацію народження та смерті на окупованій території і Міністерством юстиції було максимально спрощено цю процедуру. Також було переведено органи юстиції, нотаріусів на підконтрольну територію, де вони надають якісні послуги нашим громадянам.

Він нагадав: сьогодні найбільший соціальний проект Мін’юсту та Уряду – це система безоплатної правової допомоги.

«Можна впевнено сказати, що надання безоплатної правової допомоги сьогодні не зводиться лише до надання адвокату для захисту в судовому процесі. Ми консультуємо в маленьких містечках і селах, консультуємо по скайпу і по електронній пошті. В кожному районному центрі та місті Донецької області працює бюро правової допомоги. Вже працює пункт консультування на КПВВ «Майорськ», в четвер відкриваємо такий пункт на КПВВ «Новотроїцьке», - зауважив заступник Міністра юстиції.

Набирає обертів загальнодержавна ініціатива «Я МАЮ ПРАВО!», в рамках якої громадян інформують не тільки про їхні права, а й про інструменти реалізації цих прав.

«Всі громадські організації закликаю до співпраці з юстицією. Наявність у нас фахових працівників може надати системність нашій спільній роботі із захисту прав громадян, у тому числі і в зоні конфлікту на сході України», - резюмував Сергій Петухов.

 

 

 

версія для друку