українська російська англійська
Привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди 100-річчя першого Курултаю кримськотатарського народу
30.11.2017 | 09:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Шановні лідери і духовні наставники кримськотатарського народу, члени Меджлісу, кримські татари у Криму та на материковій Україні, браття і сестри!

Від імені Уряду та від себе особисто вітаю із знаменною датою – 100-річчям від дня першого Курултаю кримськотатарського народу.

Сто років тому на першому національному зібранні кримських татар було проголошено Кримську Народну Республіку. Незважаючи на те, що через наступ більшовиків Республіка не проіснувала і кількох місяців, її проголошення має величезне значення не лише для кримських татар і України, а і усього світу. Це був один з перших у світі проектів демократичного устрою у мусульманському суспільстві і перша у світі мусульманська республіка. Тому перший Курултай засвідчує, наскільки давніми є демократичні традиції в Україні і Криму.

Сьогодні, як і сто років тому, на кримську землю знову прийшов ворог. В окупованому Криму кримські татари зазнають жорстоких утисків та репресій. Окупаційна влада переслідує їх, кидає за грати, фабрикує липові справи, а також підступно вбиває. Десятки тисяч кримських татар змушені покинути рідну землю та переїхати на материкову Україну.

Питання звільнення Криму, захисту кримських татар є одним з пріоритетів нашої спільної роботи. Уряд робить усе можливе, щоб захистити наших співвітчизників від окупантів, щоб кримські татари знову вільно жили на своїй землі. Українці та кримські татари неодноразово разом долали труднощі та виклики, демонстрували єдність і солідарність, прагнули створити гідні умови життя. Вірю, що наступний Курултай буде скликаний на звільненій від окупанта кримській землі.

 

З повагою

Прем’єр-міністр України                                             Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку