українська російська англійська
Держпродспоживслужба Полтавщини попередила обрахування споживачів на суму 768,8 тис. грн при наданні житлово-комунальних послуг
30.11.2017 | 10:01
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів звернулася ініціативна група мешканців смт Нові Санжари Полтавської області з подякою працівникам головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, зокрема керівництву, сектору контролю за регульованими цінами та відділу правового забезпечення, за допомогу в боротьбі за справедливі тарифи.

Для захисту своїх законних прав споживачі звернулися до головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області з проханням перевірити обґрунтованість тарифів на централізоване водопостачання і вивезення побутових відходів, де знайшли повне розуміння, підтримку та справжній державницький підхід до вирішення питань.

За результатами розгляду колективного звернення сектором контролю за регульованими цінами головного управління у Полтавській області було проведено позапланові перевірки комунальних підприємств та виявлено порушення при формуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та вивезення побутових відходів для населення.

Так, перевіркою встановлено, що в порушення вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869, розраховано обсяг реалізованих послуг, а також були завищені або необґрунтовано включені до тарифу витрати по статті електроенергія, на повірку водяних лічильників,  адміністративні витрати та витрати на поточний ремонт.

При аналізі розрахунків тарифу на послуги з вивезення твердих побутових відходів також було виявлено ряд порушень Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 №1010, в частині завищення окремих статей витрат.

Тарифи на вищезазначені житлово-комунальні послуги повинні були вводитися в дію з 1 травня 2017 року і на момент здійснення перевірки не застосовувалися. Разом з тим результати зазначених перевірок дали змогу попередити обрахування мешканців смт Нові Санжари Полтавської області на загальну суму 768,8 тис. гривень з розрахунку на рік.

Суб’єктам господарювання надано приписи щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Вищезазначені приписи оскаржуються суб’єктами господарювання, однак суд першої інстанції визнав дії головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області законними, відмовивши у задоволенні позовних вимог підприємств.

 

 

версія для друку