українська російська англійська
Звернення Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю
03.12.2017 | 09:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Шановні громадяни!

Щороку 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, започаткований Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй. Світова спільнота розглядає проблеми інвалідності через призму прав людини. Ратифікувавши Конвенцію про права осіб з інвалідністю, Україна взяла на себе цілий ряд зобов’язань щодо формування державної політики з метою  посилення та наближення до стандартів європейських країн соціального захисту осіб з інвалідністю.

В українській системі соціального захисту людей з інвалідністю відбувся цілий ряд позитивних зрушень. Розроблено та удосконалено значну кількість нормативно-правових актів, спрямованих на інтеграцію таких людей до активного суспільного життя. Основними напрямами діяльності Уряду, зокрема, є забезпечення участі осіб з інвалідністю у політичному і суспільному житті; створення безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю, що передбачає не лише доступність архітектурного середовища чи транспортної інфраструктури, а і забезпечення доступу осіб з інвалідністю до інформації та зв’язку; створення умов для працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом квотування робочих місць для таких осіб; підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг; запровадження моделі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, у тому числі дітей, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.

Урядом також прийняті важливі рішення для розбудови нової української школи, створення сучасного освітнього середовища з урахуванням вимог щодо розумного пристосування всієї інфраструктури навчальних закладів до дитячих потреб. З метою забезпечення прав дитини з інвалідністю на виховання в сім’ї реформується система інституційного догляду, запроваджується особистісно-орієнтована модель освіти, яка максимально враховує потреби, інтереси, здібності кожної дитини.

Упевнений, що наша спільна мета – допомогти людям з інвалідністю відчути себе повноцінними громадянами своєї країни – об’єднує все українське суспільство. Поруч з нами живуть люди, які потребують постійно нашої уваги, допомоги і захисту.

Бажаю людям з інвалідністю, а також всім, хто працює над розв’язанням проблем захисту їх прав, реалізації свого потенціалу і всіх починань, здоров’я, сил, натхнення, успіху!

 

З повагою

Прем’єр-міністр України                                                          Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку