українська російська англійська
Остап Семерак: На завершальному етапі робота над пакетом документів для запровадження в Україні нового моніторингу викидів парникових газів
04.12.2017 | 15:11
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Мінприроди спільно із міжнародними партнерами  завершує роботу над розробкою пакета нормативно-правових актів,  які дозволять запровадити в Україні надійну систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів у відповідності до вимог європейського законодавства.

Зокрема, нещодавно Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак  зустрівся з представниками проекту Світового банку «Партнерство задля ринкової готовності» та міжнародної юридичної компанії Baker & McKenzie, щоб обговорити розроблений проект концепції національного пакету законодавства у сфері моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів та напрацьовані рекомендації на основі аналізу законодавства ЄС та Європейських держав у цій сфері.

«Встановлення надійної системи звітності є одним із пріоритетів у процесі створення ринкових механізмів скорочення викидів парникових газів. Успішний запуск і експлуатація цієї системи дозволить швидше і ефективніше впроваджувати нову кліматичну політику. Звісно, у цьому процесі нам не обійтися без міжнародної підтримки», -  пояснив Остап Семерак, зазначивши важливість ефективного залучення всіх зацікавлених сторін до процесу розроблення пакета відповідного нормативно-правового законодавства.

По завершенню роботи над законопроектом про засади організації та здійснення моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, його буде винесено на обговорення з усіма зацікавленими сторонами.

"У процесі розробки необхідного законодавчого пакета Мінприроди дотримається принципу максимально можливого наближення до законодавства ЄС з врахуванням українських реалій» - пояснив Остап Семерак.

Якісна та надійна система моніторингу, звітності та верифікації парникових газів дозволить визначити реальні обсяги викидів парникових газів і стане основою для подальшого переходу до побудови національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів.

 

версія для друку