українська російська англійська
Гуманітарні організації потребують 187 мільйонів доларів США для надання життєво важливої допомоги та захисту 2,3 мільйона людей на сході України у 2018 році
04.12.2017 | 15:37
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ УКРАЇНИ

4 грудня в Києві Гуманітарний координатор системи Організації Об’єднаних Націй (ООН) в Україні Ніл Вокер презентував План гуманітарного реагування (ПГР) на 2018 рік, метою якого є надання критично важливої гуманітарної допомоги та захисту для 2,3 мільйона людей протягом 2018 року.

Почався вже четвертий рік конфлікту в Україні, і багато постраждалих від нього людей вже вичерпали всі свої ресурси і вимушені робити неможливий вибір заради виживання. Мільйони людей на сході України щодня стикаються з ризиком обстрілів та інтенсивних бойових дій. Кожного місяця фіксується майже мільйон перетинів «лінії розмежування», бо люди перетинають її, щоб мати доступ до основних послуг, пенсій, соціальних пільг та щоб побачити рідних.

На презентації ПГР Координатор з гуманітарних питань Ніл Вокер підкреслив: «Населення Східної України продовжує страждати від наслідків конфлікту, що триває. І хоча новини з України вже не в центрі уваги, люди і надалі потребують нашої допомоги, тому сьогодні я закликаю міжнародне співтовариство продемонструвати свою солідарність, підтримавши це важливе звернення».

З 4,4 мільйона постраждалих від конфлікту близько 3,4 мільйона перебувають у найскладнішій гуманітарній ситуації і потребують допомоги та захисту. 32 міжнародних та 16 національних агенцій мають намір надати допомогу для 2,3 мільйона людей серед постраждалого населення, які належать до найбільш уразливих верств. Особлива увага  буде приділятися людям похилого віку, жінкам та дітям. Щоб дістатися до них з життєво необхідною гуманітарною допомогою та надати підтримку та захист, терміново потрібна сума у 187 мільйонів доларів США.

Гуманітарні організації звертаються до міжнародної спільноти з проханням негайно сприяти цьому зверненню, оскільки без таких внесків ООН та НУО не зможуть допомагати вразливим громадам у суворі зимові місяці. Наприкінці свого виступу Ніл Вокер зазначив, що гуманітарного рішення цієї політичної кризи не було знайдено і ще раз підкреслив: «Гуманітарна ситуація в Україні триватиме доти, доки не буде досягнуто остаточного припинення вогню, щоб люди мали змогу почати відновлювати своє життя».

Координатор з гуманітарних питань підтримує позитивні кроки, які здійснив Уряд України у розробці структури надання тривалих рішень для ВПО та спрощення вимог до виконання гуманітарних заходів, спрямованих на людей, які потребують гуманітарної допомоги та захисту, зокрема Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (MTOT) Вадим Черниш.

Він підкреслив, що через тривалий конфлікт гуманітарна ситуація на сході України залишається вкрай складною: «Люди потребують житла, теплого одягу, питної води, а також психологічної підтримки та освітніх послуг». Також Вадим Черниш наголосив, що МТОТ підтримує заходи, які включені до ПГР та спрямовані на те, щоб українці були захищені та забезпечені усім необхідним. «Ми вдячні нашим друзям міжнародним та донорським організаціям, які щороку підтримують Україну та спрямовують допомогу мільйонам людей, які її потребують», – зазначив Міністр.

 

версія для друку