українська російська англійська
Європейський центр ім. Вергеланда допоможе розвивати демократичну школу в Україні
04.12.2017 | 17:40
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

МОН та Європейський центр ім. Вергеланда розпочинає спільну програму «Демократична школа: Підтримка освітніх реформ в Україні 2018-2021». Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з виконавчим директором Європейського центру ім. Вергеланда Анною Перона-Ф'єльдстад.

Програма працюватиме за наступними напрямами:

децентралізація та демократизація шкіл;

пілотування нових навчальних програм для 5-9 класів;

онлайн-ресурси з розвитку демократичних компетентностей та дигіталізація шкільної освіти;

підтримка освітньої політики та забезпечення якості.

«Ми щиро зацікавлені в цьому проекті, адже він дасть нам нові можливості для підвищення кваліфікації вчителів, розвитку онлайн-освіти та покращення якості шкільної освіти загалом. Європейський центр уже дуже нам допоміг, розробивши матеріали для розвитку громадянської компетентності для учнів 5-9 класів. І це вправи, інтегровані в обов’язкові предмети, що дуже важливо, адже дозволяє дати відповідні навички всім учням, а не лише певному колу, що обрали вибірковий курс. Ми вдячні за продуктивну співпрацю і будемо раді її продовжити», – зазначила Лілія Гриневич.

У межах програми Міністр особливо виділила два напрямки – перепідготовку вчителів та розробку матеріалів. Зокрема, йшлося про розробку онлайн-матеріалів як для вчителів, так і для дітей. Розміщуватиметься навчальний продукт на національний онлайн-платформі, що розробляється спеціально під потреби вчителів, учнів та батьків у Новій українській школі.

«При цьому підготовка педагогів має вирішальне значення, адже ми можемо розробити прекрасні матеріали, але вчителі не вмітимуть ними користуватися та не розумітимуть їхньої цінності», – додала Лілія Гриневич.

Виконавчий директор Європейського центру ім. Вергеланда зауважила, що організація високо цінує співпрацю з МОН, а також відзначила, що програма «Демократична школа: Підтримка освітніх реформ в Україні 2018-2021» – це один із найбільших їхніх проектів.

Нагадуємо, що заступник Мінстра освіти і науки України Павло Хобзей під час Міні-EdCampKyiv відзначив, що довіра до освіти починається з педагогіки партнерства, відкритості шкіл, поваги до кожної людини.

Довідково

Європейський центр імені Вергеланда – це європейський експертний центр у сфері освіти для демократичного громадянства, прав людини та міжкультурного порозуміння, заснований Радою Європи та Норвегією у 2008 році з метою надання підтримки державам-членам Ради Європи в реалізації політики в згаданій сфері.

Центр відкритий до співпраці з усіма 47-ма державами-членами Ради Європи і пропонує цілу низку навчальних програм, ресурсів та заходів для освітян, тренерів, науковців, політиків та громадськості загалом. Заходи Європейського центру ім. Вергеланда пропагують цінності демократії, прав людини та верховенства права та є доступними для усіх бажаючих осіб на безкоштовній основі.

 

версія для друку