українська російська англійська
Місцеві лідери мають серйозно зайнятися локальною економікою, - Володимир Гройсман
04.12.2017 | 21:19
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Після запровадження першого етапу децентралізації і передачі на місця достатніх повноважень та фінансових ресурсів настав час місцевим лідерам взяти на себе відповідальність і серйозно зайнятися локальною економікою. Про це в ефірі «5 каналу» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.      

«Сьогодні є можливості приймати рішення в інтересах громад, і є кошти. Але потрібно займатися серйозно економікою на місцях», - сказав Володимир Гройсман.

Він звернув увагу на те, що примножувати місцеві доходи за рахунок виключно фізичного зменшення доходів центрального бюджету – шляхом математичного перерозподілу коштів – це не є справжньою реформою. Натомість  навички заробляти кошти – ефективно використовувати земельні ресурси, залучати інвестиції, відкривати нові підприємства і створювати нові робочі місця, які безпосередньо дозволять наповнити місцеві бюджети  - це і є другим етапом реформи.

«Треба заробляти  не тим, щоб в кого щось забрати, а заробляти самим – створювати нові підприємства, насичувати внутрішній ринок якісною продукцією за помірними цінами, лобіювати інтереси на зовнішніх ринках, - сказав Володимир Гройсман. – Доступність бізнесу до ресурсів – це компетенція місцевої влади. І там, де є прозорість та розуміння, що треба розвивати економіку – там є успіх. Нам є над чим працювати, але ми досягнемо (високого рівня) відповідального місцевого врядування».   

При цьому Глава Уряду застеріг, що всі рішення на місцях мають бути прозорими,  а керівники – підзвітними своїй громаді, яка обирає собі лідерів. Механізм виборів, впевнений Глава Уряду, стане достойним запобіжником будь-яким проявам корупції на місцях.           

 

 

версія для друку