українська російська англійська
Україна та Китай реалізують низку спільних проектів на 7 млрд дол. США, - зустріч Прем'єр-міністра з Віце-прем'єром Державної Ради Китаю
05.12.2017 | 15:47
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна та Китай відзначають 25 років встановлення дипломатичних відносин і виходять на новий – стратегічний рівень взаємодії, який передбачає реалізацію спільних проектів на загальну суму близько 7 млрд дол. США. Відповідні домовленості були досягнуті під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Віце-прем’єром Державної Ради Китаю Ма Каєм. Зустріч пройшла в рамках проведення Третього засідання Комісії зі співробітництва між урядами України та КНР.

Глава Уряду привітав учасників зустрічі з завершенням важливих переговорів, які сприятимуть посиленню всебічної взаємодії двох держав.     

«Китай був та залишається нашим стратегічним партнером і нашим стратегічним пріоритетом. І сьогодні перед нами відкриваються нові можливості для поглиблення співробітництва та перезавантаження реалізації спільних проектів та ініціатив», - сказав Володимир Гройсман.

У свою чергу Ма Кай підкреслив, що Китай звертає велику увагу на співпрацю з Україною як у політичній площині, так  і в напрямку торгово-економічної співпраці. «Ми вважаємо, що у нас єдині позиції в цьому аспекті. Саме тому ми готові стимулювати та поглиблювати нашу співпрацю», - зазначив Ма Кай.      

Сторони відзначили, що Китай послідовно підтримує Україну і впевнено входить до трійки найбільших торговельних партнерів нашої держави. За 9 місяців поточного року товарообіг між країнами зріс на 14,5% - до 5,6 млрд дол. Зі свого боку Київ реалізує курс внутрішніх реформ, направлений, в тому числі на залучення китайських інвестицій – в агросектор, промисловість, банківську сферу, та спільну реалізацію масштабних логістичних та інфраструктурних проектів як континентального рівня – на кшталт «Один пояс - один шлях», так і локального значення.

Київ розраховує на активну участь китайських інвесторів у масштабній приватизації українських активів. Володимир Гройсман також повідомив, що 2019 рік буде оголошено Роком Китаю в Україні.

«Ми будемо відкривати нові можливості для інвестування, в тому числі шляхом ухвалення нового законодавства про приватизацію, концесію. Це може стати інструментом залучення капіталу в Україну. Ми також володіємо значним кадровим потенціалом та можливостями технологічного розвитку, тож можемо говорити про об’єднання зусиль для посилення спільних позицій на світовому ринку, - зазначив Володимир Гройсман.  – Україна є і буде надійним партнером по транскордонних проектах, передусім логістичного спрямування. Ми відкриті до співпраці та опрацювання ініціатив, які увійшли б в загальну стратегію розвитку таких проектів».

Віце-прем’єр Державної Ради Китаю привітав бажання України активно включатися в реалізацію міжнародних проектів, а також формувати максимально сприятливий діловий клімат для розвитку підприємництва.

«Зі свого боку ми готові стимулювати інвестування і, таким чином, сприяти відновленню економіки України, - сказав Ма Кай. – Тож пропонуємо активізувати нашу співпрацю по міжнародному проекту «Один пояс – один шлях», і в цьому контексті ми розглядаємо Україну як один з логістичних та промислових центрів на шляху до Євросоюзу, а також сподіваємося на відновлення роботи по наших спільних інфраструктурних проектах. Спектр нашої взаємодії не обмежується агросферою чи будівництвом інфраструктурних об’єктів. Ми також зацікавлені у технологічній співпраці, створенні індустріальних парків та співпраці в галузі авіабудування, освоєння космосу та в енергетиці».   

Володимир Гройсман подякував китайській стороні за висловлені пропозиції і запевнив, що потенціал співпраці між державами насправді великий. «Ми готові опрацьовувати різні пропозиції і сприяти їх реалізації. Планів багато, можливостей ще більше, тож треба відповідально поставитися до тих завдань, які ми окреслили», - сказав Глава Уряду.  

Довідково

За результатами Третього засідання українсько-китайської Комісії із співробітництва підписано низку документів. Серед них - План дій Україна - КНР з реалізації ініціативи побудови «Економічного поясу Великого шовкового шляху» та «Морського шовкового шляху  ХХІ ст.»; Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлювальної енергетики та альтернативних видів палива між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Національною енергетичною адміністрацією Китайської Народної Республіки; Програма культурного співробітництва між Міністерством культури України та Міністерством культури Китайської Народної Республіки на 2018-2022 рр.; Угода між Міністерством освіти і науки України і Міністерством освіти Китайської Народної Республіки про співробітництво в галузі освіти; Меморандум про співробітництво в галузі охорони здоров’я і медичної науки між Міністерством охорони здоров’я України та Національною комісією Китайської Народної Республіки з охорони здоров’я та планування сім’ї; Програма українсько-китайського інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі між Міністерством аграрної політики і продовольства України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством сільського господарства КНР і Міністерством комерції КНР.

Наразі в структурі українського експорту до Китаю домінують поставки руди, шлаків і золи, жирів та олії тваринного або рослинного походження, зернові тощо. Загальний обсяг експорту за 9 місяців поточного року становив 1,5 млрд дол.

Починаючи з 2002 року, між Китаєм та Україною діють 14 угод, які обумовлюють надання Києву безоплатної допомоги. Її обсяг сягнув 470 млн китайських юанів (понад 70 млн дол.)

Китай є другою економікою світу після США, яка демонструє найбільший в світі ріст – 6,7%. Загальний товарообіг Китаю становить майже 3 трлн дол. на рік, а обсяг іноземних інвестицій в економіки третіх країн за підсумками 2016 року склав 170 млрд дол.  

 

 

версія для друку