українська російська англійська
Заява МІП щодо оголошення Російською Федерацією низки ЗМІ "іноземними агентами"
06.12.2017 | 13:00
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Вже четвертий рік поспіль РФ разом із окупацією українського Криму та агресією в українському Донбасі йде шляхом суттєвого згортання всіх форм свободи.

Блокування українських сайтів, оголошення українських журналістів шпигунами та екстремістами, вичавлення українських ЗМІ з окупованих територій, захоплення радіо та телечастот - тільки частина картини, що показує реальне обличчя авторитарних процесів в РФ.

Тиск на вільну журналістику та фактичне вбивство свободи слова в РФ є одним з головних злочинів щодо власних громадян, в першу чергу. На черзі репресивної машини закордонні ЗМІ. «Радіо Свобода» з радянських часів було уособленням вільної, альтернативної точки зору, високих стандартів та неупередженості.

Оголошення журналістів низки служб «Радіо Свобода» та їх проектів «іноземними агентами» є продовженням ізоляціонізму від вільного та демократичного світу. За таких умов ще раз підтверджується факт небажання Росії йти в руслі демократії та ліберальних цінностей.

 

Довідково

5 грудня  2017 року Міністерство юстиції Російської Федерації внесло до списку «іноземних агентів» «Радіо Вільна Європа»/ «Радіо Свобода»(РСЕ/РС), телеканал «Настоящее время», російську службу «Радіо Свобода», татаро-башкирську службу «Радіо Свобода» («AzatliqRadiosi»), «Сибирь.Реалии», «Idel.Реалии», «Фактограф», «Кавказ.Реалии», «Крим.Реалії».

 

 

 

версія для друку