українська російська англійська
Володимир Кістіон зустрівся з керівником Бюро з енергетичних ресурсів Державного департаменту США Сью Саарніо
11.12.2017 | 17:00
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Уряд України розглядає у якості партнерів для управління українською газотранспортною системою як європейські, так і американські газові компанії, і буде вдячний за допомогу США у пошуку тих претендентів, які зможуть гарантувати Україні максимальне завантаження української труби. 

Про це в ході зустрічі з в.о Помічника Державного секретаря США з питань енергетики, керівником Бюро з енергетичних ресурсів Державного департаменту США Сью Саарніо повідомив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, Уряд України наразі проводить моніторинг потенційних міжнародних партнерів для управління українською газотранспортною системою України. «На основі  аналізу цієї інформації Уряд України сформує умови, на яких буде оголошено відбір міжнародного партнера для спільного управління українською ГТС», - наголосив Володимир Кістіон.

У свою чергу, Сью Саарніо відзначила помітний прогрес у реалізації енергетичних реформ й наголосила, що Україна є надійним партнером США в питанні енергетичної безпеки.

«Наше спільне завдання – об’єктивно оцінювати все те, що будується в обхід України, перш за все, мова йде про проект Північний потік-2,  і сигналізувати про можливі ризики для Європи», - зауважила Сью Саарніо.

Серед іншого, сторони домовилися взаємодіяти і в питанні імплементації закону про ринок електроенергії.  «Енергетична реформа  - одна з найскладніших реформ, яка стоїть на порядку денному в українському Уряді. Тому ми будемо вдячні за досвід США і в цьому питанні», - резюмував Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку