українська російська англійська
Міністерство соціальної політики продовжує посилювати ідентифікацію дітей, які постраждали від торгівлі людьми
12.12.2017 | 17:59
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Питання запобігання потрапляння дітей у ситуації торгівлі людьми стоїть на особливому контролі у Міністерстві соціальної політики. Останнім часом збільшилась кількість виявлених фактів щодо трудової експлуатації дітей, втягнення їх у примусове жебракування, а найстрашніше – продаж дітей.

Заступник Міністра Наталія Федорович наголошує: „Нам важливо, щоб діти, які постраждали від торгівлі людьми, отримували кваліфіковану допомогу від держави в повному обсязі, тому Мінсоцполітики зараз працює над навчанням фахівці, які працюють з такою категорією дітей. Консолідуємо також зусилля всіх суб’єктів НМВ у превентивній роботі, щоб тим самим збільшити рівень обізнаності дітей та молоді про цей злочин та зменшити кількість дітей, які стають „живим товаром”.

З метою посилення виявлення та ідентифікації дітей, які втягнені у ситуації торгівлі людьми та надання кваліфікованої допомоги дітям, які вже постраждали від рук злочинців, Міністерство продовжує навчання фахівців які працюють у цій сфері.

Мінсоцполітики за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні проводить цикл тренінгів для представників центрів соціально – психологічної реабілітації. Наступне дводенне навчання розпочалось сьогодні, 12 грудня за темою: „Ідентифікація та реабілітація дітей, постраждалих від торгівлі людьми”.

В рамках дводенного навчання учасники розглянуть питання особливості роботи з дітьми, які постраждали від торгівлі людьми. Психологічні аспекти проведення інтерв’ю, особливості реабілітації та надання допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми.

Також увагу фахівців привернуть до питання методичного забезпечення діяльності закладів соціального захисту дітей із запобігання торгівлі людьми, насильству, захисту прав дитини та впровадження ґендерної рівності та розкажуть про особливості та нововведення в роботі Національної „гарячої лінії” з питань запобігання торгівлі людьми, запобігання насильству та захисту прав дітей

Під час другого дня навчання учасникам заходу також будуть запропоновані моделі і техніки відновлення/адаптації з метою профілактики професійного вигорання у співробітників закладів соціального захисту дітей.

Впродовж заключної сесії заходу присутні матимуть змогу обговорити проблемні питання у роботі з дітьми, які постраждали від торгівлі людьми та про забезпечення ефективної діяльності закладів соціального захисту дітей.

Цей тренінг – заключний. Навчання пройшли 90 фахівціd всіх центрів надання соціальної допомоги дітям, яких в Україні налічується 83 заклади.

Мінсоцполітики й надалі продовжує посилювати роботу в сфері протидії торгівлі людьми та підвищувати кваліфікацію фахівців, які працюють у цій сфері.

версія для друку