українська російська англійська
Остап Семерак: Стан довкілля і в регіональному, і в глобальному вимірі напряму впливає на тривалість та якість життя
12.12.2017 | 18:05
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Всі держави,  які долучилися до Паризької кліматичної угоди, незалежно від рівня їх економічного розвитку, беруть на себе зобов'язання зі скорочення шкідливих викидів у атмосферу.  Україна також входить до переліку  цих країн. Про це сказав Міністр екології та  природних ресурсів Остап Семерак, який  бере участь  у «One Planet Summit», що відбувається у Парижі (Франція) з ініціативи глави цієї держави Еммануеля Макрона.

Саме 12 грудня 2015 року  у Парижі на 21-й Конференції учасників UNFCCC  було погоджено та ухвалено текст Паризької кліматичної угоди, яка прийде на зміну Кіотському протоколу.

«Паризька кліматична угода – це не лише красива декларація правильних цінностей та правильної екологічної поведінки. Цей документ – фундамент і вектор для майбутнього національних економік, які розвиватимуться за абсолютно іншими принципами. Всі держави, незалежно від рівня їх економічного розвитку, беруть на себе зобов'язання зі скорочення шкідливих викидів у атмосферу. Хочу, щоб до нас в Україні нарешті прийшло усвідомлення, що зараз визначальний час. Природа кричить SOS і  ми  сплачуємо надто високу ціну за інтенсивну індустріальну епоху», -  сказав Остап Семерак.

Він зазначив, що торік Україна зробила важливий крок для посилення своїх позицій на міжнародній арені, ухваливши та ратифікувавши Паризьку кліматичну угоду.

«Я переконаний, що швидка ратифікація Україною Паризької кліматичної угоди увійде у підручники з історії, як свого часу увійшов далекий тепер 1945 рік, коли наша тоді ще радянська Україна стала однією із країн-засновниць ООН. Ні хвилини не сумніваюся в успіху задуманої справи», - сказав Остап Семерак.

При цьому Міністр екології та природних ресурсів відзначає, що більшість українців все ще мають низький рівень екологічної свідомості та ігнорують вирішення важливих питань охорони довкілля.

«Багатьом за щоденними клопотами немає часу на осмислення глобальних кліматичних викликів. Тим паче, що від цього не густішає в гаманці. Але стан довкілля і в регіональному, і в глобальному вимірі напряму впливає на тривалість і якість нашого життя», -  сказав Міністр.

Нагадаємо, сьогодні, 12 грудня, у Парижі відбувається «One Planet Summit»,  присвячений  дворічному ювілею Паризької угоди, до якої  Україна долучилася у 2016 році.

Президент Французької Республіки Еммануель Макрон, президент Групи Світового банку Джим Юн Кім і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш разом з більше 50 головами держав, сотнями генеральних директорів компаній, мерами та представниками громадянського суспільства зустрінуться в Парижі, щоб скоординувати і прискорити спільні зусилля щодо боротьби з кліматичними змінами.

 

версія для друку