українська російська англійська
В Одеській ОДА затвердили план заходів із включення Аккерманської фортеці до Списку ЮНЕСКО
13.12.2017 | 10:29
ОДЕСЬКА ОДА

Робоча група при Одеській обласній державній адміністрації затвердила План заходів для внесення Білгород-Дністровської фортеці до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Протягом наступного року має бути оформлена заявка на включення до Списку ЮНЕСКО. Зокрема, відбудеться визначення об’єкта номінації, його меж, формулювання видатної універсальної цінності та визначення критеріїв, за якими  цей об’єкт вноситься у Список. Про це повідомила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

“На думку спеціалістів, в заявці треба враховувати не тільки саму Білгород-Дністровську фортецю, а й той факт, що вона побудована на руїнах давньогрецького міста Тіра. Таке поєднання суттєво “підсилить” шанси об’єкта на потрапляння до списку ЮНЕСКО”,  – зазначила Світлана Шаталова.

Протягом перших трьох кварталів 2018 року буде розроблено формат номінації, у тому числі  – відбудеться виготовлення карт і планів об’єкта. Також управління туризму, рекреації та курортів Одеської обласної державної адміністрації разом з експертами визначить стан збереження Білгород-Дністровської фортеці та фактори, які на це впливають: техногенного, екологічного характеру, інші ризики, у тому числі, з боку відвідувачів.

Протягом перших трьох кварталів 2018 року також будуть проводитися круглі столи, консультації з національними та міжнародними експертами з приводу внесення Білгород-Дністровської фортеці до Списку ЮНЕСКО.  На 2019 рік запланована підготовка науково-технологічних рекомендацій, складання програм науково-проектних робіт, генерального плану музеєфікації та його ескізного проекту, підготовка наукового звіту тощо.

“Попереду багато роботи, встановлено стислі терміни. Але цю роботу потрібно починати, і сьогодні ми визначили першочергові заходи, які крок за кроком наближають нашу перлину Одещини – Аккерманську фортецю – до внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це той статус, який Білгород-Дністровська фортеця повинна мати по праву”,  – зазначила Світлана Шаталова.

Нагадаємо, розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова від 23 листопада створено робочу групу з підготовки пропозицій та проектів документів щодо включення пам’ятки архітектури до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Наступне засідання робочої групи відбудеться після Нового року.

 

 

версія для друку