українська російська англійська
Уряд зменшив частку відрахування дивідендів державними підприємствами стандартизації та метрології до 30%
13.12.2017 | 12:46
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

13 грудня Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку відрахування державними підприємствами у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності частини чистого прибутку у вигляді дивідендів до державного бюджету.

Відтепер державні підприємства у сфері стандартизації та метрології, які належать до сфери управління Мінекономрозвитку, зобов’язані відраховувати 30% чистого прибутку до державного бюджету (замість 75%, як це вимагалось раніше).

Подібна норма може застосовуватись до держпідприємств стандартизації та метрології, які реінвестують 45% від власного прибутку (доходу) в модернізацію обладнання, оснащення лабораторій та удосконалення національних еталонів.

Вивільнення додаткових коштів шляхом зниження частки відрахування дивідендів дасть можливість підприємствам здійснити необхідне для підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Угода АССА) технічне переоснащення.

Технічне переоснащення державних підприємств стандартизації та метрології пов’язано із необхідністю розвитку в Україні якісної інфраструктури систем стандартизації, метрології, акредитації, оцінки відповідності та ринкового нагляду та зближення національного і європейського технічного регулювання, що передбачено Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

 

версія для друку