українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко відкрив скульптури на честь видатних українського та китайського поетів
14.12.2017 | 15:29
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 14 грудня, Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті скульптурних композицій українського письменника  Тараса Шевченка та китайського поета Ду Фу. Захід,  що приурочений до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин України і Китаю, відбувся за участю ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леоніда Губерського  та Надзвичайного і Повноважного  Посла Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вея, а також творця пам’ятників  - видатного китайського скульптора, директора Національного художнього музею Китаю У Вейшаня.

Від імені Уряду В’ячеслав Кириленко подякував Надзвичайному і Повноважному Послу КНР Ду Вею  і панові У Вейшаню за важливу роботу і наголосив  на знаковості  для наших народів обраних митцем історичних персон.

«У Вейшань обрав не випадково саме цих великих поетів  для того, щоб увічнити  їх у центрі столиці біля найбільшого  університету України.  Тараса Шевченка знає кожен українець, Ду Фу  - кожен китаєць. Ці поети  творили у дуже різні епохи, але  їх долі схожі. Переконаний, це місце тепер буде одним із найвідоміших у Києві»,- сказав Вячеслав Кириленко.

Скульптура з бронзи «Ворота душі. Діалог Тараса Шевченка і Ду Фу» встановлена у ботанічному саду Київського національного  університету імені Тараса Шевченка. Вона виконана у формі двох книг, які символізують діалог душ двох  великих представників української та китайської культур.

Нагадаємо, Ду Фу  один із найвидатніших поетів Китаю, його творчість нараховує більше 1400 віршів,  особливо шанований  у Китаї за ті вірші, де він ототожнює свою лиху долю зі стражданнями усього китайського народу.

 

 

версія для друку