українська російська англійська
Для інвесторів створюються європейські умови роботи в будівельному секторі України, - Голова Держархбудінспекції
14.12.2017 | 17:47
ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

Сьогодні Держархбудінспекція змінює формат роботи з учасниками будівельного ринку на засадах прозорого та відкритого партнерства. На цьому наголосив 14 грудня Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час зустрічі з бізнес-спільнотою Американської торговельної палати в Україні.

Олексій Кудрявцев зауважив, що ДАБІ зацікавлена в кожному проекті, нових інвестиціях в будівництво. Адже це шлях до вирішення інфраструктурних питань, збільшення кількості робочих місць, нарощування обсягів виробництва та забезпечення стабільних надходжень до бюджетів різних рівнів. Тож Держархбудінспекція зорієнтована на усунення будь-яких перешкод в отриманні дозволів на будівництво, особливо для стратегічних компаній, що впливають на економічний розвиток країни: «Наша ціль не знайти якісь помилки чи невідповідності в документації й повернути її на доопрацювання, а, навпаки, сприяти належному початку будівництва, допомогти з усуненням недоліків при виконанні робіт, а у кінцевому результаті – прийняти готовий об’єкт в експлуатацію. Адже саме такий формат взаємодії зможе забезпечити ефективну роботу будівельного сектору України».

Для того, щоб виявити основні труднощі, з якими зіштовхуються інвестори при оформленні документів на будівництво, та усунути будь-які можливі бюрократичні перешкоди Держархбудінспекція постійно аналізує ситуацію з проходженням дозвільних процедур на місцях, здійснює зріз ефективності роботи територіальних органів ДАБІ та веде відкритий діалог з представниками бізнесу.

«Закликаю інвесторів, представників бізнес-середовища не замовчувати проблеми: ми зацікавлені вивчити кожне питання та допомогти у його вирішенні, надати необхідну консультаційну допомогу в оформленні документів на будівництво. Всі запроваджені Держархбудінспекцією канали комунікації працюють оперативно і на результат», – наголосив Голова Держархбудінспекції.

За його словами, на законодавчому рівні вже створено необхідні умови для нормальної роботи інвесторів, забезпечено рівний доступ та можливості для розгортання діяльності у секторі будівництва України. Водночас правовими інструментами унеможливлено діяльність недобросовісних учасників, а, отже, сформовано прозору конкуренцію. Ініційований Держархбудінспекцією Закон України № 1817 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», що набрав чинності 10 червня 2017 року, став початком цих зрушень. Зокрема, він впорядкував дозвільні та погоджувальні процедури, зробивши їх максимально прозорими та зрозумілими для громадян і забудовників.

Розпочаті зміни, у тому числі, відобразились на позиціях України в рейтингу Світового банку «Doing Business-2018» – за легкістю отримання дозволу на будівництво країна піднялася на 105 пунктів, змінивши 140-у позицію на 35-е місце. Новації дають й практичні результати – іноземні інвестори активізують свою діяльність на території України.

«Тож ДАБІ продовжить рухатися обраним напрямком, реалізовувати реформи, щоб кожен інвестор, заходячи в Україну, відчував такі ж умови, як і на європейському ринку, та мав послуги і дозвільні процедури відповідної якості», – відзначив Олексій Кудрявцев.

 

 

версія для друку