українська російська англійська
Вперше за багато років Україна в повному обсязі виконала зобов'язання щодо внеску до ЧФ «Укриття»
20.12.2017 | 19:38
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що прийняте Урядом рішення про сплату 300 млн гривень внеску України до Чорнобильського фонду «Укриття» - беззаперечний факт готовності України посилювати екологічну безпеку в світі. Про це він заявив сьогодні під час підсумкової прес-конференції у Будинку Уряду.

«1 грудня 2017 року Уряд виконав останнє і важливе зобов’язання, ухваливши рішення про сплату внеску України до Чорнобильського фонду «Укриття». Цим рішенням Україна у повному обсязі виконала всі взяті на себе фінансові зобов'язання та показала готовність надалі активно вирішувати проблеми Чорнобильської катастрофи», - сказав Остап Семерак.

Крім того, Міністр повідомив, що за ініціативи Мінприроди 11 липня Верховна Рада прийняла пакет законопроектів, які відновлюють цільове фінансування і використання державного Фонду поводження з радіоактивними відходами (РАВ). За його словами, з прийняттям цих рішень кошти будуть використані на розвиток системи поводження з радіоактивними відходами, будівництво сховищ тривалого заощадження та наукових досліджень.

Остап Семерак також повідомив, що активно триває процес розвитку об’єктів відновлювальної енергетики у зоні відчуження.

«Надійшло понад 60 заявок від бажаючих будувати сонячні станції у зоні відчуження. Наразі там тривають роботи з підготовки техніко-економічного обґрунтування проекту, які мають бути закінчені на початку 2018 року і здійснюються українськими та французькими фахівцями», - розповів Міністр.

Він також нагадав, що цього року Чорнобильський біосферний заповідник отримав новий науково-адміністративний офіс у м. Іванків (Київщина).

 

версія для друку