українська російська англійська
Привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем працівників дипломатичної служби
22.12.2017 | 09:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Шановні працівники та ветерани дипломатичної служби!

Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з епохальним ювілеєм – 100-річчям від часу заснування сучасної української дипломатичної служби!

22 грудня 1917 р. було схвалено Закон Української Народної Республіки про створення Генерального секретарства міжнародних справ, що дав поштовх до налагодження активних контактів із державами світу, а також створення мережі дипломатично-консульських установ України. Відтоді українська дипломатія, історія якої сягає ще часів княжої Русі, стрімко розвивається.

Переконаний, що ми маємо усі підстави пишатися здобутками української дипломатії за всі роки незалежності. Україна здобула статус авторитетного, відповідального та активного учасника міжнародних політико-дипломатичних процесів. Наша держава активно представлена  в системі органів ООН, зокрема в Раді Безпеки, працює в понад 100 міжнародних організаціях і миротворчих місіях. Гордимося тим, що Україна – держава-засновник об’єднання ГУАМ, один із ініціаторів створення Організації Чорноморського економічного співробітництва, контрибутор в систему регіональної та міжнародної безпеки. Важливим здобутком української дипломатії стало виведення відносин з Європейським Союзом та НАТО, Сполученими Штатами Америки та Канадою на рівень стратегічного та особливого партнерства.

В умовах гібридної війни та збройної агресії, що вже четвертий рік ведеться проти України правлячим режимом Російської Федерації, ефективна робота української дипломатії виходить на перший план. Боротьба ведеться не лише на полі бою, а і у міжнародних структурах. Саме завдяки злагодженій роботі дипломатичної служби Україні вдалося сформувати міцну коаліцію демократичних країн світу, а агресор і надалі залишається під санкціями та потужним тиском наших міжнародних партнерів.

Висловлюю подяку всім працівникам української дипломатичної служби за якісну і професійну роботу на благо України. Протягом двох останніх років за пропозицією Уряду обсяги бюджетного фінансування дипломатичної служби були значно збільшені, і ми надалі залишатимемося віддані меті повноцінного матеріально-технічного забезпечення українських дипломатів, дипломатичних і консульських  установ України за кордоном.

Вірю, що подальша робота Міністерства закордонних справ буде такою ж ефективною та принесе ще кращі результати для нашої країни. Бажаю Вам міцного здоров’я, професійного розвитку, добробуту, наснаги для подальшої важливої роботи в ім’я нашої держави та громадян!

 

З повагою

Прем’єр-міністр України                                                         Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку