українська російська англійська
Ірина Овчаренко: В Україні запроваджується кадастр поверхневих водних об'єктів
22.12.2017 | 09:15
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

21 грудня у Держводагентстві було презентовано сучасний геопортал «Водні ресурси України». Свідками цієї вагомої події стали інститути громадянського суспільства, науковці провідні експерти галузі водного господарства, представники органів влади та інші.

Голова Державного агентства водних ресурсів України Ірина Овчаренко, відкриваючи захід відзначила, що геопортал «Водні ресурси України» - результат ґрунтовної роботи багатьох інституцій, зокрема проекту ЄС APENA, провідних експертів водогосподарського напрямку Мінприроди, Держгеокадастру, народних депутатів України, Секретаріату Комітету екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України, науковців та безпосередньо водогосподарських організацій Держводагентства.

Це перший, але важливий крок для створення сучасних інформаційних інструментів управління водними ресурсами. Нарешті фахівці зможуть використовувати у своїй роботі не гідрологічні характеристики водних об’єктів, які актуальні для 50-х років минулого століття, а дані сучасного геопорталу «Водні ресурси України».

 «Геопортал відкриває нові практичні можливості, зокрема, він містить сучасні атрибути дев’яти районів річкових басейнів» - про це зазначав перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв. Це об’єкти гідрографії – річкові суббасейни, водогосподарські ділянки, екорегіони, кадастровий поділ тощо.

Провідний експерт Віктор Дуркот поінформував присутніх про безпосередні технічні можливості геопорталу, адже геопортал має зручний та зрозумілий для користувачів інтерфейс. Будь який користувач мережі Інтернет може легко здійснювати навігацію по карті, вимірювати відстані, комбінувати різну графічну інформацію, створювати тематичні карти та багато іншого.

Інформаційна система поки що працює у тестовому режимі. Тому небайдужа громадськість, науковці можуть впевнено долучатися до її активного тестування. Адже геопортал в першу чергу розрахований на користування широкого кола громадськості.

Заступник Міністра екології та природних ресурсів Микола Кузьо під час заходу відзначив, що одним із пріоритетів політики Уряду є розвиток інформаційних технологій та відкритих даних. Цей портал стане складовою ширшої платформи «Відкрите довкілля», яку розробляє Мінприроди спільно з Держводагентством та іншими центральними органами виконавчої влади. Ця велика ІТ-платформа матиме певні аналітичні модулі для того, щоб громадськість мала вільний доступ до екологічної інформації.

Крім того, Микола Кузьо зазначив, що представлений Держводагентством геопортал «Водні ресурси України» має великий потенціал, від наочного і точного зображення річок, водних об'єктів до стану водних масивів в режимі он-лайн.

Отже, підсумовуючи захід, його учасниками було відзначено, що представлений геопортал – це важливий крок Держводагентства у напрямку прийняття прозорих та ефективних управлінських рішень з використанням сучасних інформаційних систем.

 

версія для друку