українська російська англійська
Євген Нищук вручив диплом лауреата Премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2017 році відомій народній співачці Домініці Чекун
21.12.2017 | 18:12
Міністерство культури України

Сьогодні, 21 грудня, у Міністерстві культури України відбулося урочисте нагородження лауреата Премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2017 році відомій виконавиці та знавцю поліських народних пісень, заслуженому працівникові культури України  Домініці Чекун.

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості збереження автентичної народної творчості, носіями якої є такі непересічні особистості, як улюблена багатьма  народна мисткиня Домініка Чекун.

«Дуже важливо, що ви  закохали в цю традицію виконання поліських народних пісень своїх численних учнів, керівників гуртків, які сповідують збереження нематеріальної культурної спадщини та особливо молодь, адже дуже важливо, коли є кому передати свої знання та майстерність», - наголосив Євген Нищук. - Важливо, щоб діти виховувались на такій правдивій творчості, бо тих людей, які  несли через все життя збереження цієї традиції уже нічого не зламає, адже були й тяжкі  часи, коли все українське, справді народне, заборонялось. Напередодні старту Року культурної спадщини - держава і безпосередньо Міністерство культури, звертає  особливу увагу  на збереження і розвиток традиційного культурного надбання. Бо такі як Ви митці, його зберегли, а вже розвивати цю майстерність мають нащадки».

Сама Домініка Чекун подякувала за нагороду та висловила вдячність долі за те, що поряд з нею знаходиться талановита молодь, яка прагне навчатися автентичній традиції виконання поліських народних пісень.

Співачка повідомила, що знає понад 150 пісень, народжених поліським краєм та на прохання присутніх виконала одну із своїх улюблених пісень «Ой летіли журавлі».

«Є люди, які відомі самі по собі, своєю щирістю, своїми знаннями, вмінням, своїм чудовим голосом. І Домініка Чекун саме така світла та талановита людина, яку весь час оточують поціновувачі її таланту. Слава про її знання та талант передається з уст в уста не тільки в Україні, а й вже широко за кордоном. Адже для всіх людей, які захоплюються народною традиційною творчістю – Домініка – зірка, справді народна зірка України», - розповідає заступник голови Комітету з присудження Премії Ілля Фетисов.

За його словами, коли члени Комітету побачили цю кандидатуру серед учасників конкурсу, рішення щодо переможця  було прийнято з першого голосування.

 

версія для друку