українська російська англійська
Визначено володарів премії "Спортивне сузір'я-2017"
22.12.2017 | 14:48
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

21 грудня спортивна спільнота країни вітала кращих атлетів, тренерів та спортивних діячів року, що минає — володарів премії «Спортивне-сузір'я -2017”.

Щорічне святкове дійство, організоване Міністерством молоді та спорту України та Всеукраїнським центром фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх", розпочалося з привітань та нагородження державними відзнаками, які вручив Ігор Жданов.

Так орденами "За заслуги" ІІІ ступеня нагороджено: чемпіона Ігор, бронзового призера чемпіонату світу з карате Вячеслава Гаруну та Світлану Малькову, яка піднялась на першу сходинку Вроцлаві, здобувши в парі Наталією Москвіною перемогу у стрибках на батуті. Бронзового призера Всесвітніх ігор 2017 року, призер чемпіонату світу та Європи з кікбоксингу WAKO Романа Головатюка нагороджено медаллю “За працю та звитягу”

За підсумками спортивного року лауреатами премії “Спортивне сузір'я-2017” стали:

У номінації «Чемпіон 2017 року» - Ольга Харлан – заслужений майстер спорту України, олімпійська чемпіонка2008 року у командній першості, бронзову призерку Олімпіади 2012 року, п'ятиразова чемпіонка світу (2009 року в командній першості, 2013 в індивідуальній і командній, 2014 в індивідуальній, 2017 в індивідуальній), семиразова чемпіонка Європи.

Олександр Хижняк, який цього року став чемпіоном Європи з боксу серед чоловіків до 22-х років, чемпіоном Європи та чемпіоном світу з боксу серед чоловіків, а також визнаний кращим боксером турнірів.

Світлана Тросюк – чемпіонка Всесвітніх іграх-2017, багаторазова чемпіонка, призерка європейських та світових першостей як серед молоді, так і серед дорослих з сумо.

Сергій Куляба – чемпіон Всесвітніх ігор 2017 року, призер чемпіонату світу та чемпіона Європи, володар Кубку світу 2017 року з таїландського боксу Муей Тай, кращий тайбоксера Всесвітніх ігор за рішенням міжнародної федерації таїландського боксу Муей Тай.

Іван Сівак – чемпіон та бронзовий призера чемпіонату світу зі спортивних танців на візках в індивідуальних програмах «стандарт» і «фрістайл», що відбувся у м. Мале (Бельгія) з 19 по 23 жовтня 2017 року. Чемпіона міжнародного турніру зі спортивних танців на візках у м. Кьок (Нідерланди) з 13 по 17 квітня 2017 року.

Інна Візір - дворазову чемпіонку (золото в куміте – 68 кг, золото в командному куміте), срібну призерку в куміте абсолют та дворазову бронзову призерку (особиста ката та командна ката) ХХІІІ літніх Дефлімпійських ігор (загалом 5 медалей), що проходили у м. Самсун.

У номінації «Світове визнання» - Лариса Соловйова - перша в історії чотириразова чемпіонка Всесвітніх ігор

Юлія Левченко срібна призерка чемпіонату світу, чемпіонка юнацьких Олімпійських ігор 2014

У номінації «Спільна перемога» - найсильніші жінки планети 2017 року Ольга Лящук та Лідія Гунько.

У номінації «За відданість справі» - видатна постать в світі спорту. людина – легенда, Микола Костенко.

У номінації «Найкращий рух, інтегрований в спорт для всіх» - Національна федерація самбо України в особі президента Вадима Рогача.

У номінації «Найкращий організатор спортивного заходу 2017» - Федерація України зі стрибків у воду в особі президента федерації Ігоря Лисова.

У номінації «Команда року» - Національна збірна команда України з футболу серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу – яка з 2003 року займає перше місце у світовому рейтингу, чемпіон світу 2017 року

чоловіча збірна команда з баскетболу 3х3, яка стала бронзовим призером цьогорічної континентальної першості.

У номінації «Тренер сильних духом»: Марина Омельченко - особистий тренером Заслуженого майстра спорту України з легкої атлетики серед спортсменів з вадами зору Аджаметової Лейлі – чемпіонки ХV літніх Паралімпійських ігор 2016 року з легкої атлетики, триразової чемпіонки світу з легкої атлетики 2017 року та майстра спорту України міжнародного класу з легкої атлетики серед спортсменів з порушеннями слуху Пендрака Максима – срібного призера ХХІІІ літніх Дефлімпійських ігор 2017 року.

Микола Богодистий – Заслужений тренер України,який понад 10 років присвятив тренерській роботі зі спортсменами з порушеннями слуху:

Сіраджутін Базаєв – головний тренер збірної команди України з пауерліфтингу – найсильнішої команди світу, заслужений тренер України, заслужений майстер спорту України, чотириразовий чемпіон світу.

Олександр Хижнякособистий тренер свого сина, боксера Олександра Хижняка, який 2017 року став чемпіоном Європи з боксу серед чоловіків до 22-х років, чемпіоном Європи з боксу серед чоловіків та чемпіоном світу з боксу серед чоловіків.

 

версія для друку