українська російська англійська
Голова Держенергоефективності презентував переваги впровадження енергосервісу на об'єктах Держводагентства
22.12.2017 | 16:26
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

«Енергосервіс – ефективний механізм залучення приватного капіталу у підвищення енергоефективності не лише бюджетних установ, а й будівель органів влади та підвідомчих об’єктів. Держводагентство – перший орган влади, який зацікавився можливостями енергосервісу. Важливо, щоб інші ЦОВВ також долучалися до цієї справи», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на семінарі щодо переваг енергосервісу, проведеного для представників Держводагентства  22 грудня.

Як пояснив Сергій Савчук, цінність ЕСКО-контракту полягає у тому, що енергоефективні заходи здійснюються не за бюджетні кошти, а за рахунок приватних інвестицій. При цьому інвестор особисто зацікавлений у досягненні найбільшої економії енергоресурсів, адже від цього залежить повернення його інвестицій.

У свою чергу Голова Держводагентства Ірина Овчаренко запевнила у зацікавленості щодо використання енергосервісу як ефективного способу модернізації підвідомчих об’єктів, зменшення енергоспоживання та відповідно видатків на оплату енергоресурсів.

Ірина Овчаренко також повідомила, що Держводагентство вже відібрало потенційні об’єкти енергосервісу, зокрема, кілька комплексів споруд насосних станцій.

«За попередніми оцінками експертів, укладення ЕСКО-договорів для 4 об’єктів Держводагентства на 5 років дозволить щороку заощаджувати 1,4 млн кВт*год електроенергії. Економія бюджетних коштів складе до 320 тис. грн під час дії договорів, а після їх завершення – близько 3 млн гривень», - повідомив Олексій Корчміт, радник Голови Держенергоефективності.

Сергій Савчук запевнив, що Агентство готове надавати підтримку та консультації Держводагентству та всім іншим органам влади щодо запровадження енергосервісу.

Семінар відбувся за участю представників Держводагентства, а також Міноборони та Держрезерву.

Нагадаємо, що у 2017 році на законодавчому рівні передбачено проведення ЕСКО-тендерів у Системі публічних електронних закупівель «ProZorro». На сьогодні у 17 містах вже оголошено 134 ЕСКО-тендери через систему «ProZorro».

 

версія для друку