українська російська англійська
Відбулось нагородження лауреатів премій імені Михайла Дерегуса та Катерини Білокур у 2017 році
23.12.2017 | 14:25
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У виставкових залах Національної спілки художників України, під час відкриття Всеукраїнської Різдвяної виставки, відбулося урочисте нагородження лауреатів мистецьких премій імені Михайла Дерегуса та Катерини Білокур у 2017 році.

Міністр культури Євген Нищук нагадав , що цьогоріч відомством уніфіковано 13 премій для видатних діячів культури, літератури і мистецтва, зокрема і зазначені премії, а також в десять разів збільшена грошова винагорода переможцям.

За словами Міністра, це вже добра традиція – наприкінці року ми маємо честь відзначати кращих митців за визначні живописні або графічні твори та майстрів народного мистецтва з високою автентичністю та професійною майстерністю.

«Мені дуже приємно бачити у цій залі багатьох митців та художників, які приїхали з усіх куточків нашої країни на цю подію, яка відрізняється, перш за все, своїм настроєм, наповнена позитивом та дарує відчуття радості. Надзвичайно приємно, що Мінкультури завдяки таким преміям може долучитися до творення українського мистецтва. Ці зали сповненні вічним і надзвичайно важливим, завдяки вашим роботам ми відчуваємо всю велич дивовижного свята Різдва», - наголосив Євген Нищук.

Міністр культури України вручив дипломи цьогорічним лауреатам - Премії імені М. Г.Дерегуса члену-кореспонденту Національної академії мистецтв України, заслуженому діячу мистецтв України Василю Чабанику за серії графічних робіт «Українська абетка» та «Видатні діячі мистецтва» та Премії імені Катерини Білокур майстру художньої обробки шкіри (м. Івано-Франківськ) Ользі Шулепі за серію робіт із шкіри.

Відомий митець Василь Чабаник подякував своїм друзям та колегам , які підтримали його багаторічну працю, та відзначив, що дуже пишається такою високою відзнакою своєї творчості. За його словами, ця Премія є першим внеском Міністерства культури у створення та розвиток абетки української мови, яка є історичним утвердженням існування України.

«Як тільки Україна переодягне свою мову в ту славетну історичну абетку, вона дістане своє неповторне обличчя, якого гідна», - говорить Василь Чабаник.

«Важко передати почуття художника, коли він отримує відзнаку своїх творів у такому форматі. Це не тільки дуже приємно, а й зобов’язує робити свої твори ще виразнішими та цікавішими», - додає Ольга Шулепа.

Нагадаємо, що Премія імені М.Г. Дерегуса та Премія імені К.В. Білокур засновані Міністерством культури України спільно з Національною спілкою художників України. Цього року на конкурс було представлено графічні роботи 15 претендентів на здобуття Премії імені М.Г. Дерегуса та 20 творів традиційного народного мистецтва на здобуття премії імені Катерини Білокур з різних регіонів України.

версія для друку