українська російська англійська
Глава Уряду: Активний економічний ріст очікуємо в 4 кварталі 2018 року, основні точки зростання - агросектор, ГМК, машинобудування
30.12.2017 | 10:54
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Показник активного економічного зростання в Україні може сягнути 5% вже у 4 кварталі наступного року, а основними точками росту будуть агросектор, гірничо-металургійний комплекс, інфраструктурні проекти, машинобудування, військово-промисловий комплекс. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю тижневику « Український Тиждень».

«Важливим завданням Уряду є стимулювання виробництва товарів з високою доданою вартістю», - сказав Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що в числі таких товарів, окрім інших, буде продукція сільськогосподарського машинобудування, яке отримало нову програму розвитку з 2018 року, а також продукція ВПК.

«Ми також маємо дуже серйозні конкурентні переваги в металургії. Попит на українську продукцію зростає. Зараз йдуть чималі інвестиції у модернізацію, в екологічну безпеку виробництва підприємств цієї галузі, тому я вважаю, що цей сектор є базовим для розвитку національної економіки. Ми маємо широкі можливості для економічного прориву, зокрема і в ГМК», - зазначив Володимир Гройсман.

Він звернув увагу, що одним із інструментів нового року експансії українського продукту на світові ринки стане робота експортно-кредитного агентства. «Мета цієї структури – ефективно залучати фінанси для просування нашої продукції на зовнішні ринки», - пояснив Прем’єр-міністр.

Натомість всередині країни, акцентував Глава Уряду, влада концентруватиметься на ухваленні прогресивних рішень для створення ділового клімату, «який би сприяв залученню інвестицій, як українських, так і міжнародних компаній».

Довідково 

Державний бюджет України на 2018 рік розрахований на основі низки макропоказників, у тому числі зростанні ВВП на рівні 3% рік до року. Разом з тим міжнародні партнери України стверджують, що економічний прорив, на який сподівається Україна, зростання має бути більшим. Глава Уряду також не раз підкреслював, що Україна має достатній потенціал для того, аби забезпечити суттєвий економічний підйом.

 

версія для друку