українська російська англійська
Володимир Гройсман: Інновації – це важлива передумова економічного розвитку
30.12.2017 | 10:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна володіє цікавими інноваційними розробками в різних сферах, і підтримка інноваційних рішень – це запорука і важлива передумова економічного розвитку. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Україна володіє безпілотними технологіями, і тут ми конкурентоздатні. Ми маємо дуже хороший потенціал в технологічному секторі АПК. В Україні є чимала кількість стартапів, які згодом можуть вийти на глобальні ринки, - сказав Володимир Гройсман. - Але нам ще треба зробити відповідні кроки для розбудови належних екосистем для трансферу технологій в реальний сектор, а заразом зважати на зміни на світових ринках – те, що було трендом 20 років тому, сьогодні має низьких попит».

Глава Уряду нагадав, що серед вже зроблених кроків – формування проекту закону про захист інтелектуальної власності, а також запуск Фонду підтримки інновацій, який буде сприяти трансферу від розробок до промислового впровадження.

«Нам також треба змінювати всю систему управління наукою, її фінансуванням і мотивацією: підтримувати конкретні розробки, передачу технології, треба провести технічне переоснащення наукових установ, підтримувати молодих вчених. Науково-технічна рада, яку я очолюю згідно законодавства, буде збиратися вже у січні 2018-го. Предметом наших обговорень, окрім інших тем, стане створення екосистем для розвитку інновацій», - сказав Прем’єр-міністр. Він додав, що 2018-й рік – стане періодом нових підходів та інструментів.

Довідково

Володимир Гройсман впевнений, що показник активного економічного зростання в Україні може сягнути 5% вже в 4 кварталі наступного року, а основними точками росту будуть агросектор, гірничо-металургійний комплекс, інфраструктурні проекти, машинобудування, військово-промисловий комплекс. Такий акцент передбачає зміну моделі розвитку економіки з сировинного типу на економіку доданої вартості.

 

версія для друку