українська російська англійська
Україна та Туреччина вбачають перспективи взаємовигідної співпраці у відновлюваній енергетиці
30.12.2017 | 11:30
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Майбутні шляхи співробітництва України та Туреччини обговорили Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Пан Йонет Джан Тезель у ході зустрічі в Агентстві цього тижня.

Як пояснив Посол, Туреччина активно впроваджує проекти «чистої» енергетики. Відповідно до інформації «REN21», Туреччина входить у ТОП-10 країн світу за введеними у 2016 році потужностями вітро- та гідроелектростанцій. Ведеться активна робота над встановленням сонячних електростанцій.

Найпотужнішими турецькими компаніями, які займаються «зеленими» проектами,  є «ELIN Renewable Energy Systems», «EkoSolar», «Güriş Enerji», «Zorlu Enerji», «Aksa Energy».

У свою чергу Сергій Савчук презентував потенціал відновлюваної енергетики в Україні та окреслив ті законодавчі зміни, які полегшують та стимулюють ведення бізнесу у цій сфері.

Водночас, відомо, що турецькі компанії вже зацікавлені працювати в Україні. Деякі з них вже планують будівництво вітрових електростанцій у Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях.

Сторони дійшли згоди, що об’єднання зусиль України та Туреччини у цій сфері буде взаємовигідним для обох країн.

Тому вже розглядається можливість підписання Меморандуму про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива між Держенергоефективності та відповідним відомством Туреччини.

Двостороння співпраця дозволить не лише обмінюватися досвідом з розвитку відновлюваної енергетики, а й стимулювати реалізацію «зелених» проектів в Україні за участю турецьких компаній та інвестицій.

Наприкінці зустрічі Посол запевнив, що презентуватиме досягнення українського ринку «чистої» енергетики експертному та бізнес-середовищу в Туреччині. Зі свого боку Держенергоефективності готове продемонструвати іноземним інвесторам перспективні проекти, які можна впровадити в регіонах України.

 

версія для друку