українська російська англійська
Закупівлі ліків медичними закладами стають зручнішими, прозорими та безпечними
29.12.2017 | 17:11
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

У пілотному режимі запустили інтеграцію системи публічних електронних закупівель ProZorro з Державними реєстрами лікарських засобів МОЗ.

Тепер не потрібно вручну вводити кожну діючу речовину та міжнародну непатентовану назву ліків. У системі вже є список МОЗ, з якого можна обрати потрібний препарат.

Згідно із омУкраїни “Про публічні закупівлі” замовник має вказувати міжнародну непатентовану назву препарату (МНН) та область дії активної речовини в ньому згідно анатомо-терапевтично-хімічної класифікації (АТХ). Раніше державні замовники вносили дані вручну, що призводило до помилок і неточностей. Крім того, часто в одній закупівлі зазначали велику кількість МНН, тож опис предмету закупівлі іноді сягав трьох сторінок. Це, своєю чергою, ускладнювало і затягувало процес закупівлі, давало можливості для корупції і маніпуляцій.

Новий механізм полегшує роботу як для лікарень, так і для постачальників. Громадські активісти та контролюючі органи зможуть краще аналізувати прозорість витрачання бюджетних коштів при закупівлі лікарських засобів.

 

версія для друку