українська російська англійська
На Полтавщині аграрії сплатили власникам земельних паїв майже 3 млн грн орендної плати
03.01.2018 | 16:57
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

На кінець 2017 року в Полтавській області за користування земельними паями аграрії сплатили їх власникам майже 3 млн гривень. Це близько 94% від загальної суми орендної плати.

Загалом в Полтавській області діють більше 306 тис. договорів оренди земельних паїв. Найбільше їх зареєстровано на території Гадяцького району – 21 762 на площу понад 60 тис. га, найменше – 7 029 на площу 29,6 тис. га, у Котелевському районі Полтавської області. Загальна площа переданих в оренду земельних паїв становить понад 1147,1 тис. гектара. Середній розмір плати за оренду земель приватної власності – більш ніж 2 553 тис. гривень за 1 гектар. Найвища вартість зафіксована у Решетилівському районі Полтавської області – понад 4 745,9 тис. грн/га, найнижча – 1 614 тис. грн/га, у Карлівському районі Полтавської області.

За строками дії найбільше діючих договорів укладені на 8-10 років, решта – на строк до семи, на 7 та понад 10 років.

Довідково

Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

 

версія для друку