українська російська англійська
Держфінмоніторингом оприлюднено типологічні дослідження схем відмивання коштів та фінансування тероризму
05.01.2018 | 12:21
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ УКРАЇНИ

Однією із ефективних форм реагування на виклики злочинного середовища є проведення досліджень, викриття та оприлюднення схем, за допомогою яких кримінальним доходам надається легальний вигляд та фінансується тероризм.

Тому до основних стратегічних завдань Державної служби фінансового моніторингу України відноситься дослідження методів та фінансових схем легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення, а також доведення їх до відома суб’єктів первинного фінансового моніторингу.

У зв’язку з цим Держфінмоніторингом спільно з суб’єктами державного фінансового моніторингу, а також органами державної влади, в тому числі правоохоронними органами, підготовлено типологічні дослідження на тему «Ризики використання готівки» та «Ризики тероризму та сепаратизму», проведених у 2017 році.

Як відзначає Голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Борисович Черкаський: «Однією із найнебезпечніших перешкод та викликів для успішного розвитку України є поширення таких злочинів як відмивання злочинних доходів та фінансування тероризму.

Зважаючи на ці загрози, у 2017 році Держфінмоніторинг, як національний підрозділ фінансової розвідки, цілеспрямовано зосереджував увагу на аналізі найбільш ризикових аспектів у системі фінансового моніторингу, акцентуючи фокус своєї уваги на руйнуванні схем відмивання коштів, одержаних внаслідок вчинення корупційних злочинів, у результаті тіньової економічної діяльності, а також на тих ресурсах, які призначені для фінансування тероризму».

При цьому зазначені типологічні дослідження висвітлюють результати роботи підрозділу фінансової розвідки України з викриття сучасних схем та методів, які використовують злочинці для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму.

У типологічних дослідженнях наведено основні методи та схеми, за допомогою яких злочинці та злочинні угрупування переводять безготівкові кошти у готівку та здійснюють фінансування тероризму (сепаратизму).

Типологічні дослідження розміщено на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу у розділі «Типології/ Рекомендації по виявленню схем відмивання коштів».

Підготовлені Держфінмоніторингом типологічні дослідження стануть у нагоді практичним працівникам державного та приватного сектору, а також всім, хто опікується питаннями захисту фінансової системи від посягань злочинного середовища.

 

версія для друку