українська російська англійська
До Ради громадського контролю при ДБР входитимуть 15 осіб
10.01.2018 | 17:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

До Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань, яка  формується на засадах відкритого та прозорого конкурсу, входитимуть 15 осіб. Вони працюватимуть на безоплатній основі.  Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України  від 20 грудня 2017 р. № 1086, якою затверджено Положення про Раду громадського контролю та Порядок формування складу Ради.

Цей консультативно-дорадчий орган формуватиметься на засадах відкритого та прозорого конкурсу шляхом рейтингового голосування під час проведення установчих зборів. Керівництво обирають на першому засіданні.

Кожне громадське об’єднання делегує для участі в конкурсі лише одну особу. Члени громадських рад при інших правоохоронних органах до участі в конкурсі не допускаються.

Рада, зокрема,  заслуховуватиме інформацію про діяльність ДБР, проводитиме аналіз виконання завдань, готуватиме  пропозиції щодо консультацій з громадськістю, братиме участь у парламентських слуханнях на тему діяльності Державного бюро розслідувань, а також матиме право утворювати постійні та тимчасові робочі органи - комісії, експертні групи тощо.

Прийняття Урядом постанови щодо створення при ДБР Ради громадського контролю покликане забезпечити здійснення контролю за діяльністю новоствореного правоохоронного органу з боку громадськості, зокрема, в частині дотримання ним прав і свобод людини і громадянина, та мінімізувати ризики здійснення ним неправомірних дій, прийняття рішень, які не відповідатимуть інтересам суспільства.

 

 

версія для друку