українська російська англійська
Геннадій Зубко відкрив у Бердичеві відновлений міський театр
14.01.2018 | 15:52
Служба Віце-прем'єр-міністра України

На старий новий рік Бердичів отримав культовий символ змін – відновлений «Міський музично-драматичний театр на Європейській». Децентралізація створила умови для відродження цієї культурної перлини. Проект став можливим завдяки Державному фонду регіонального розвитку і місцевому бюджету. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час відкриття відновленого міського музично-драматичного театру у Бердичеві.

За його словами, на реставрацію і відновлення театру спрямовано 31 183 231,54 грн. Урядовець зазначив, що коштами ДФРР профінансовано 19,25 млн гривень (61,7%), з міського бюджету – 10 млн (32,2%), а також – 2 млн (6,1%) за рахунок субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток територій.

«Місто Бердичів знову оживає в культурному напрямку. Музично-драматичний театр, який відкривається саме сьогодні, реконструйований завдяки місцевій владі, ДФРР і пріоритету держави саме в розвитку культури.  Це той напрямок, що ідентифікує націю, громаду і дає можливість бути європейською державою», - наголосив Геннадій Зубко.

За словами урядовця, відкриття культурних закладів сприятиме налагодженню комунікації в громаді, і найголовніше – її ідентичності і розвитку. «В 2017 році з ДФРР було профінансовано реконструкцію 40 закладів культури. Була відкрита обласна філармонія в Харкові, будинки культури і театри по Україні. Але головне, що це питання вже не тільки обласних центрів і великих міст, а саме громад, які можуть собі дозволити профінансувати не тільки будівництво, а й експлуатацію закладів культури», - зазначив Геннадій Зубко.

Він відзначив, що театр у Бердичеві незабаром буде приймати гастролі театрів з різних міст України і Європи, і саме тут будуть показані найкращі вистави, постановки і концерти. Також урядовець розповів, що реконструйований театр - інноваційний за оснащенням, але із традиційною автентикою. «Важливо, що будівля відповідає вимогам доступності для людей із особливими потребами. Таким чином ми утверджуємо політику доступності культурного середовища для усієї громади», - підкреслив Геннадій Зубко.

Також у ході поїздки на Житомирщину урядовець оглянув хід реконструкції майбутнього центру первинної медико-санітарної допомоги у м. Бердичів та міський Центр жінки. «Реформа децентралізації відновлює у містечках, селах і селищах соціальну інфраструктуру. Це – перспектива розвитку і нова якість життя для людей», - підкреслив Геннадій Зубко.

 

Довідково

Будівля театру збудована 1908 року. У 20-х роках театр приймав Київську трупу Саксаганського, театр Л. Українки, Московський театр драми й комедії, Київський оперний театр, Ленінградське «Криве дзеркало», Московський «Корш»...

У 1948-му тут грали спектаклі Київського театру ім. І.Франка за участю Наталії Ужвій, Амвросія Бучми, Гната Юри.

У 1959-му році Бердичівський пересувний український драматичний театр було ліквідовано.

Протягом 1959-2013 рр. тут був Будинок культури.

 

версія для друку