українська російська англійська
Пріоритетами у фінансуванні у 2018 році для Міноборони є оснащення військ сучасними зразками ОВТ, комплексна логістика та соцзахист військових
16.01.2018 | 19:08
Міністерство оборони України

Протягом минулого, 2017 року, ми продовжували виконувати двоєдине завдання, що стосувалися стримування гібридної агресії проти України та зміцнення і розвиток оборонних спроможностей для гарантування наших національних інтересів. Про це сьогодні, 16 січня, під час брифінгу перед початком прямої телефонної лінії у Клубі Кабінету Міністрів України повідомив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

«Бюджет 2018 року збільшено на понад 24%. Міністерством оборони на цей рік визначені такі основні пріоритети фінансування: оснащення військ сучасними зразками озброєння та військової техніки, комплексна логістика, зокрема, у 2018 році це початок відновлення непорушних запасів, створення сучасної мережі військових баз та відновлення важливої інфраструктури, а також підвищення соціального захисту військовослужбовців», – наголосив генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції повідомив, що у січні планується проведення засідання Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України, де буде розглянуто головні стратегічні здобутки, уточнено пріоритети роботи у 2018 році та окреслено основні завдання апарату Міноборони та органам військових управлінь всіх рівнів.

За словами генерал-лейтенанта Анатолія Петренка, з метою досягнення п’яти стратегічних цілей оборонної реформи у 2017 році головні зусилля Міністерства оборони зосереджувалися на таких пріоритетних напрямах: комплектування Збройних Сил підготовленим особовим складом та утримання професіоналів на військовій службі, ефективне використання фінансових ресурсів та матеріально-технічних цінностей, системна діяльність щодо досягнення Україною критеріїв членства у Північноатлантичному Альянсі, забезпечення складових сил оборони необхідним сучасним та модернізованим озброєнням, військовою і спеціальною технікою, розвиток та удосконалення військової інфраструктури.

«Послідовно реформуються системи управління та оборонного планування. Зокрема, після проведення оптимізації структури і чисельності апарату Міноборони понад 40% підрозділів Генштабу та інших органів військового управління приведені до типової структури штабів НАТО, уніфіковано структуру військових частин бойового складу. Окрім цього, в структурі Збройних Сил в пріоритетному порядку набуває спроможностей Об’єднаний оперативний штаб, що є вагомим елементом нашого Стратегічного оборонного бюлетеня, сформовано Сили спеціальних операцій та Десантно-штурмові війська», – розповів заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

Щодо оборонного планування на нових засадах, генерал-лейтенант Анатолій Петренко повідомив, що торік впроваджено відповідний Каталог спроможностей.

«Наші оборонні планувальники тепер говорять однією мовою з колегами з країн-членів НАТО, бо ми застосовуємо єдину методологію, що є надзвичайно позитивним для ефективного використання ресурсів», – підкреслив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

Як він додав, з цією метою підготовлено понад 200 вітчизняних фахівців за кордоном та в Україні.

 

версія для друку