українська російська англійська
Володимир Гройсман: Прозора приватизація дозволить змінити модель економіки України з сировинного типу на економіку доданої вартості
22.01.2018 | 09:06
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату

Чесна і прозора приватизація за новим законодавством дозволить продати нестратегічні активи новим власникам, які у свою чергу привезуть в Україну нові технології, створюватимуть нові робочі місця, вироблятимуть продукцію, сплачуватимуть податки в український бюджет, а відтак змінять модель економіки – з сировинної на економіку доданої вартості. Про це в ефірі телеканалу ICTV сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Модель економіки у нас поки що сировинна. Але ми формуємо низку програм щодо зміни цієї моделі. Наприклад приватизація. Продаватимемо (активи) на відкритих аукціонах, залучимо інвестиції, технології. Ми також запускаємо програму розстрочки по сплаті деяких податків (передусім ПДВ) при модернізації обладнання. Ми зацікавлені в робочих місцях тут, податках тут, технологіях тут і зарплатах тут», - сказав Глава Уряду.

Довідково

18 січня Верховна Рада України схвалила урядовий проект закону про приватизацію державного майна, розроблений з урахуванням кращого міжнародного досвіду та норм англійського права. Документ увійшов у пакет найбільш важливих законодавчих ініціатив, направлених на розвиток економіки та зміну структури промисловості в Україні. Закон визначає критерії, строки та механізми проведення великої та малої приватизації, окреслює питання банкрутства компаній та захисту інвесторів, визначає засади функціонування інституту радників, проведення оцінки майна та визначення його стартової ціни. Законопроект формулює процедуру встановлення права власності і контролю за виконанням інвестиційних зобов’язань. Важливою новацією є також визначення процедури спорів, яка допускає можливість звернення до міжнародного комерційного арбітражного суду і ведення справи за принципами англійського права.

 

версія для друку