українська російська англійська
Держенергоефективності разом із вищими навчальними закладами опрацьовує запровадження професійної атестації енергоаудиторів
20.01.2018 | 10:01
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук обговорив із представниками закладів вищої освіти питання професійної підготовки енергоаудиторів, які матимуть повноваження здійснювати енергетичну сертифікацію будівель.

Також розглянуто питання створення в університетах атестаційних комісій для оцінки кваліфікації енергоаудиторів.

«Сьогодні ми маємо напрацювати чіткі механізми створення прозорої та відкритої процедури роботи атестаційних комісій, що будуть проводити атестацію енергоаудиторів, які матимуть право видавати енергетичні сертифікати будівель. Тільки якісна підготовка та відбір фахівців з енергоефективності дозволить ефективно здійснювати енергоаудит різних об’єктів та надавати правильні рекомендації щодо підвищення енергоефективності в них», – наголосив Голова Агентства.  

Учасники наради також обговорили питання затвердження вищими навчальними закладами та центрами підвищення кваліфікації програми (переліку питань для тестування) для перевірки знань кандидатів та навчальної програми для енергоаудиторів.

За результатами наради вирішено розробити спільно з вищими навчальними закладами та профільними асоціаціями методичні рекомендації щодо навчальних програм і програм для перевірки знань кандидатів із подальшим їх оприлюдненням.

Наступну нараду планується провести у лютому на базі Київського національного університету технологій та дизайну.

Довідково

Питання щодо професійної атестації енергоаудиторів, які здійснюватимуть енергетичну сертифікацію будівель, постало відповідно до ст. 9 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2118-19).

 

версія для друку