українська російська англійська
Чекаю кадрових рішень по черкаському облавтодору, – Геннадій Зубко під час засідання оперативного штабу ДСНС
20.01.2018 | 14:37
Служба Віце-прем'єр-міністра України

Cвоєчасна організація і координація всіх органів влади, забезпечення і залучення техніки в тому числі і з інших областей, як по енергетиці, так і дорожньої – дає ефект швидкого реагування під час надзвичайних погодних умов. На цьому наголосив під час засідання оперативного штабу ДСНС Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Зима є тестом на профпридатність кожного керівника області і органу місцевого самоврядування. Я не вимірюю активність тим, що той чи інший керівник ОДА може вчасно приїхати на нараду до Києва. А от вчасно прибути на місце події та здійснювати координацію – це і є тестом на його професійну придатність!», - зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що результатом сильних снігопадів в Черкаській і Одеській областях 17-18 січня стало відсутність електропостачання в багатьох населених пунктах (Одеська – 289, Черкаська – 76), а також водопостачання в м.Черкаси. З іншого боку – завдяки енергетикам було швидко відновлене теплопостачання і обігрів соціальних об’єктів. 

«Слабке інформування населення, не налагоджена робота навчальних закладів (шкіл і дитячих садочків), майже добу відсутність водопостачання в місті  – це результати снігопадів 17 і 18 січня. Але самим критичним стало надходження недостовірної інформації від керівника черкаського облавтодору про ситуацію в області, що стало причиною кілометрів заторів. І ця ситуація є неприпустимою. Тому, чекаю кадрових висновків», - підкреслив урядовець.

Геннадій Зубко повідомив, що на 21-23 січня очікується погіршення погодних умов в 7 областях України: Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Донецькій та Луганській областях. «Наголошую, що cпівпраця і координація Нацполіції, органів ДСНС, місцевої влади і енергетиків є успішною при наявності роботи регіонального штабу по надзвичайним ситуаціям. Ці області повинні бути готовими до підвезення води, адже водопостачання і енергозабезпечення страждає в першу чергу при складних погодних умовах», - наголосив Геннадій Зубко.

За результатами засідання штабу ДСНС Геннадій Зубко доручив:

Звернути увагу голів облдержадміністрацій щодо персональної відповідальності за готовність спеціалізованих служб цивільного захисту до ліквідації можливих наслідків надзвичайних ситуацій на автошляхах, об’єктах електроенергетики та у сфері водо-, газо- і теплопостачання.

Обласним та Київській міській держадміністраціям забезпечити: своєчасне доведення до населення інформації про ускладнення погодних умов та порядку дій у цей період; безперебійний рух автомобільного транспорту на дорогах та роботу комунального транспорту в населених пунктах; стале функціонування важливих соціальних об’єктів та систем життєзабезпечення населення; надання допомоги людям, в першу чергу соціально незахищеним верствам населення.

Одеській обласній державні адміністрації у найкоротші терміни забезпечити відновлення електропостачання м. Арциз та населених пунктів Арцизького району.

Центральним та місцевим органам виконавчої влади організувати у сферах відповідальності цілодобовий моніторинг можливого впливу несприятливих погодних умов на функціонування потенційно-небезпечних об’єктів, енергетики, зв’язку, медичних закладів, транспортної інфраструктури та систем життєзабезпечення населення.

 

версія для друку