українська російська англійська
ДАЗВ про перспективи розвитку Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника на 2018-2019 роки
22.01.2018 | 13:59
Державне агентство України з управління зоною відчуження

2017 році в рамках реалізації міжнародного проекту ЮНЕП/ГЕФ «Збереження, посилення та управління запасами вуглецю та біорізноманіттям у Чорнобильській зоні відчуження» розпочалося виконання двох ключових контрактів з розробки проекту організації території та землеустрою Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.          

«Заповідник буде займатиме 2/3 території зони відчуження, решта території – це 10-кілометрова зона, де розташовані промисловий майданчик ДСП «Чорнобильська АЕС», комплекс «Вектор», пункти захоронення радіоактивних відходів «Буряківка», «ІІІ-я черга ЧАЕС» та інші виробничі об’єкти», - повідомив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

За словами в.о. директора Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Тараса Мельничука, у кінці 2018 року заплановано завершити Проект землеустрою Заповідника, який розробляється з метою функціональної організації території, місця розташування, розміру земельних ділянок, режиму використання та охорони території, а також визначення його меж.

До кінця 2019 року заплановано завершити проект організації території, що розробляється з метою визначення і обґрунтування заходів, які передбачається здійснити протягом п’яти років, щодо провадження діяльності, охорони, відтворення та використання природних комплексів та об’єктів, а також визначення та обґрунтування стратегії розвитку природного заповідника на десять років. Крім того, буде проведено зонування територій відповідно до вимог ЗУ «Про природно-заповідний фонд України».

Передбачається розробити проект системи інтегрованої охорони лісів від пожеж та системи підтримки прийняття рішень щодо попередження, раннього реагування та радіологічно безпечного гасіння лісових пожеж у зоні відчуження, а також здійснити оцінку розподілу радіонуклідів і впливу промислових об’єктів у зоні відчуження.

Нагадаємо, раніше Заповідником укладено угоду про співпрацю з Поліським державним радіаційно-екологічним заповідником (Республіка Білорусь), а також договори про співробітництво з Інститутом зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України та Київським зоологічним парком загальнодержавного значення.   

 

версія для друку