українська російська англійська
Мінсоцполітики провело міжвідомчу робочу зустріч щодо захисту прав дітей, які перебувають у конфлікті з законом
23.01.2018 | 17:08
Міністерство соціальної політики України

Удосконалення механізму взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, уповноважених органів з питань пробації та уповноважених підрозділів органів Національної поліції в умовах децентралізації має сприяти зміні поведінки неповнолітнього та недопущенню скоєння ним повторного злочину.

 Про це йшлося на робочій зустрічі представників Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Національної поліції, Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Проектного офісу з питань пробації Міністерства юстиції та Всеукраїнського громадського центру „Волонтер”.

Під час робочої зустрічі учасники обговорили алгоритм взаємодії, єдині підходи, методологію, інструментарій оцінки ризиків, безпеки, потреби у послугах неповнолітньої дитини,  яка перебуває у конфлікті із законом.

Особливу увагу учасники зустрічі приділили взаємодії на етапі підготовки досудової доповіді, виконання якої є обов’язковою умовою після вироку суду та взаємодії безпосередньо у ході реалізації заходів пробаційних програм, спрямованих на виправлення  поведінки неповнолітньої особи.

За підсумками зустрічі обговорені питання взаємодії уповноважених органів з питань пробації, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, уповноважених підрозділів органів Національної поліції щодо   попередження повторних злочинів дітьми у конфлікті із законом будуть враховані у ході підготовки відповідного спільного наказу Міністерства юстиції,  Мінсоцполітики та МВС.

 

версія для друку