українська російська англійська
Громадська рада при Міненерговугілля окреслила завдання на 2018 рік
25.01.2018 | 09:35
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

24 січня відбулось засідання Громадської ради при Міненерговугілля  за участю  першого заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Галини Карп.

Галина Карп від імені Міністра Ігоря Насалика подякувала за роботу та співпрацю і наголосила, що Міненерговугілля цінує досвід членів Громадської ради та готове підтримати позитивні ідеї та напрацювання.

Голова Громадської ради Семен Поташник у виступі наголосив про системну роботу Громадської ради та зазначив, що Громадська рада робить усе можливе, щоб сприяти у вирішенні завдань реформування енергетичного сектору України.

У ході засідання голови комісій Громадської ради прозвітували про свою діяльність та окреслили низку проблем в енергетичній сфері, які потребують нагального розв’язання.

Татарінов А.А., голова комісії з питань вугільно-торф’яного комплексу, проаналізував ситуацію у вугільній галузі. Зупинився на проблемних питаннях заборгованості вугільних підприємств за електроенергію, збитковості шахт через високу собівартість видобутку вугілля та необхідності оптимізації їх роботи, виведення на беззбитковий рівень.

Коровкін В.О., голова комісії з питань ядерно-промислового комплексу, прозвітував про участь громадськості у вирішенні питань розвитку атомної енергетики. 

Голова комісії з питань нафтогазового комплексу Ніколаєнко В.М. зазначив, що в наступному році Громадська рада має посилити увагу до проблем вітчизняної нафтопереробки та сприяти у відновленні виробництва нафтопродуктів в Україні.

Критичні зауваження щодо окремих напрямків роботи висловив член Громадської ради Котко В.Г. та запропонував визначати у майбутньому кілька найбільш актуальних проблем та відслідковувати їх опрацювання аж до повного розв’язання за участю Громадської ради, члени якої є досвідченими фахівцями.

У виступах обговорено питання щодо співпраці Громадської ради та Міненерговугілля, розгляду та врахування пропозицій Громадської ради, надано також пропозиції щодо посилення впливовості Громадської ради та результативності її засідань, подальшої роботи з питань енергоефективності, уважного підходу до науки та комунікацій з громадськістю.

Під час обговорення питань порядку денного слушні пропозиції внесли Олег Бакулін, Станіслав Яцкевич та інші члени Громадської ради.

За підсумками засідання Перший заступник Міністра Г. Карп запросила учасників зустрічі до подальшої співпраці та запропонувала надавати пропозиції щодо підвищення економічної ефективності роботи галузі, які буде опрацьовано фахівцями Міністерства.

 

версія для друку