українська російська англійська
Павло Розенко на презентації фільму «Крути 1918»: Саме завдяки таким фільмам як «Крути 1918», «Кіборги», «Червоний» ми можемо пишатися якісним українським кінематографом
25.01.2018 | 14:07
Служба Віце-прем'єр-міністра України

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко взяв участь у презентації художнього фільму "Крути 1918", який, за словами команди проекту, вийде у національний прокат 6 грудня 2018 року.

«Мені надзвичайно приємно, що сучасна плеяда українських кінематографістів, поруч із продукуванням популярного жанру в кіномистецтві, не забуває і про українську історію, зокрема про непрості і трагічні події, які відбулися рівно 100 років тому», - сказав Павло Розенко під час презентації.

За словами Віце-прем’єр-міністра, найголовніший урок трагічної історії Крут 1918 року - це те, що без українського війська не може бути української держави. «Це свого часу сказав ще Євген Коновалець, це червоною ниткою проходить і через всі трагічні події 1918 року», - наголосив він.

«Другий урок – це гібридна агресія. Фактично гібридна агресія з боку Росії тоді, так само як і зараз, навалою пішла на Україну. Абсолютно такі ж аналогії. Таке саме невизнання присутності російських військ на території України, створення так званих незалежних республік, ідеологічна боротьба проти УНР і вплив популізму на розум українських громадян. Внаслідок цього 100 років тому була загублена українська держава і фактично на популістських гаслах, як то «землю – селянам, фабрики – робітникам», на нашу територію зайшли російські війська», - зауважив Павло Розенко.

«Для нас ця стрічка важлива в тому числі і з точки зору виховання української нації. Всіх нас, і прийдешні покоління, такі картини як «Крути1918» мають навчити підходів до побудови української держави», - зазначив він.

Віце-прем’єр-міністр висловив подяку авторам сценарію, всьому творчому колективу, який працював над створенням фільму. «І мені надзвичайно приємно що до цього проекту причетна держава. Половина бюджету картини - 26 млн грн - профінансована за державний кошт. Такі фільми як «Крути 1918», «Кіборги», «Червоний» неможливо було б побачити на екранах без державної підтримки, а саме завдяки таким фільмам ми можемо пишатися якісним українським кінематографом», - підкреслив Павло Розенко.

Як відомо, проект повнометражного художнього фільму «Крути 1918» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно у сесії ігрових тематичних фільмів (до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, до 100-ї річниці Бою студентів під Крутами). Режисером стрічки є Олексій Шапарєв, автором сценарію – Костянтин Коновалов, продюсер – Андрій Корнієнко.

Історична драма «Крути 1918» розкриває героїчний подвиг студентів, які самовіддано стали на захист Батьківщини. У бою під Крутами, взимку 1918 року, багато хто з них заплатив своїм життям заради незалежності України. На тлі цих трагічних для країни подій зароджується кохання головних героїв картини – Софії та Андрія.

 

версія для друку