українська російська англійська
Остап Семерак: Підвищення екологічного податку – хороший стимул для підприємств проводити модернізацію шкідливих виробництв
25.01.2018 | 18:30
Міністерство екології та природних ресурсів України

Вітчизняні підприємства не зацікавлені вкладати кошти у проведення екологічної модернізації, оскільки для них дешевше сплатити екологічний податок. Про це в ефірі програми "Події" Миколи Вересня сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він нагадав, що торік ініціював перегляд та підвищення ставки екологічного податку в країні. За його словами, існуюча система оподаткування не компенсує суспільству збитків, завданих природному середовищу та здоров’ю населення внаслідок потрапляння в атмосферу, воду, ґрунти та ліси шкідливих компонентів.

«Є тиск і на мене, і на Міністерство, мовляв, цього робити не потрібно, і підвищення податків – це створення несприятливих умов для роботи бізнесу. Я вважаю, що піднявши екологічний податок, власникам підприємств буде вигідніше вкладати кошти в екологічну модернізацію і зменшувати викиди, автоматично зменшуючи суму сплаченого податку. Натомість держава може компенсувати бізнесу частини відсоткової ставки за кредитом, який підприємство взяло на екологічну модернізацію», - сказав Остап Семерак.

При цьому глава відомства акцентував, що в Україні податок на викиди в рази нижче, ніж в інших країнах.

«У багатьох країнах світу є так званий вуглецевий податок. В Україні податок на викиди СО2 - 37 копійок за тонну, тоді як, наприклад, у Польщі ця цифра у 100 разів більша. При цьому польські та українські підприємства продають той же метал за світовими цінами», - резюмував Міністр.

 

версія для друку