українська російська англійська
У ході поїздки до Кишинева Петро Цигикал зустрівся з Міністром внутрішніх справ такерівником прикордонного відомства Молдови
27.01.2018 | 11:08
Адміністрація Державної прикордонної служби України

26 січня у Кишиневі відбулась робоча зустріч Голови Державної прикордонної служби України Петра Цигикала з Міністром внутрішніх справ Александром Жизданом та Начальником Генерального інспекторату Прикордонної поліції МВС Республіки Молдова Фредоліном Лєкарем.

У ході зустрічі учасники обговорили обстановку на спільній ділянці державного кордону, основні тенденції її розвитку та позитивно оцінили рівень взаємодії з питань забезпечення безпеки на українсько-молдовському державному кордоні.

Сторони акцентували увагу на реалізації Плану заходів з інтенсифікації співробітництва на українсько-молдовському державному кордоні у 2017-2018 роках, зокрема щодо перспектив розширення практики спільної охорони державного кордону в пунктах пропуску та на його «зелених» ділянках.

У цьому контексті очільник прикордонного відомства України Петро Цигикал звернув увагу на питання забезпечення належного контролю за транзитною ділянкою української дороги «Одеса-Рені», що проходить територією Молдови поблизу пункту пропуску «Паланка», де з 19 грудня минулого року запроваджено спільний прикордонно-митний контроль.

Крім того, перебуваючи в Молдові, Голова Державної прикордонної служби України взяв участь у 29-му засіданні Консультативної Ради Місії ЄС з надання допомоги в питаннях охорони кордону Україні та Республіці Молдова (EUBAM).

Участь у заході також взяли Глава представництва ЄС в Республіці Молдова, представники зовнішньополітичних та митних відомств України та Молдови, Міжнародної організації з міграції та ОБСЄ.

В рамках зазначеного заходу учасники обговорили питання діяльності Місії EUBAM, а також питання міжвідомчої співпраці. Глава Місії ЄС Славомір Піхор надав звіт за попередній період роботи та представив план подальшої діяльності до 2020 року.

 

версія для друку