українська російська англійська
Відкриття даних дозволить потенційним інвесторам аналізувати можливості енергетичного ринку України, - Ігор Насалик
30.01.2018 | 19:08
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

Відкриття даних дозволить потенційним інвесторам аналізувати можливості енергетичного ринку України. Про це зазначив Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час тренінгу з питань оприлюднення інформації у формі відкритих даних, який відбувся 30 січня.

Захід організовано для фахівців Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу та Департаменту нафтогазового комплексу Міненерговугілля України за результатами проведення у Міністерстві першого етапу внутрішнього аудиту.

Міністр наголосив про наміри забезпечувати й надалі системну роботу щодо посилення відкритості та прозорості в енергетичній сфері. 

«Я дав доручення усім департаментам  максимально диференціювати та відкрити дані Міненерговугілля, щоб люди могли самостійно аналізувати роботу галузі на основі отриманої інформації», - зазначив Міністр.

Також Ігор Насалик підкреслив, що високо цінує роботу громадських організацій, зокрема Dixi Group, у напрямку досягнення відкритості та прозорості роботи енергетичного сектору та Міненерговугілля України.

“Відкриті дані містять необхідну інформацію як  для учасників ринку, так і для громадськості. Підвищення та активізація  інвестиційної привабливості є одним з головних завдань енергетичного ринку України. Оцінка  та прогнозування значною мірою залежать від можливостей доступу до інформації”, - зазначив Міністр.

Аудит даних було проведено командою експертів  DiXi Group (у межах проекту «Прозора енергетика») спільно з експертами ТЕКСТИ (у межах проекту TAPAS) за підтримки USAID.

Нагадаємо, у січні 2017 року була розпочата публікація статистики у форматі відкритих даних та створено відповідний окремий розділ на сайті Міністерства, а також проведено перший етап аудиту даних. За результатами обговорення першого етапу аудиту керівництвом Міністерства прийнято рішення схвалити результати і перейти до другого етапу аудиту даних департаментів. Таким чином, у 2018 році відповідну роботу щодо аудиту даних буде продовжено.

 

версія для друку